Enter your email address:

   
   
Азовське море

Рибацька спільнота висловлює серйозне занепокоєння напруженою обстановкою, яка склалася сьогодні на Чорному та Азовському морі.

Якщо терміново не почати робити кроки по нормалізації безпеки рибного морського промислу, ситуація може вийти з-під контролю, і це призведе до непередбачуваних наслідків. В даний час українські рибалки можуть втратити промисел на Азовському морі. Це буде колосальним ударом по всій вітчизняної рибної галузі. На даний момент в засобах масової інформації в інтерв'ю з політиками та чиновниками звучать заклики про розірвання двосторонньої Угоди з рибальства на Азовському морі, але замість неї нічого не пропонуються. Та і думку самих азовських рибалок ніхто не запитував. Рибалки Азовського моря згодні, що сьогодні під час непростих відносин з Росією необхідно приймати кардинальні кроки. Але вони повинні бути зваженими, щоб не завдати непоправних бід українській економіці.

 Сьогодні в зв'язку з напруженою обстановкою є реальна загроза свободі і життю рибалок, що ведуть промисел у водах Азовського моря. У будь-який момент вони можуть бути захоплені прикордонниками ФСБ Росії.

З 15 серпня всі українські рибопромислові судна вийшли на промисел бичка, який в основному ведеться в центральній частині Азовського моря. Вони всі можуть стати легкою здобиччю для прикордонної служби ФСБ РФ. Також необхідно відзначити, що традиційно лов хамси проводиться переважно на виході з Керченської протоки, що створює додаткову небезпеку для наших вітчизняних рибалок. Не дивлячись на це у 2017 році було виловлено понад 2000 тонн хамси.

Хочемо нагадати, що Азовське море має велике значення для вітчизняного рибного промислу. У 2017 році в водоймах України було виловлено 81 875 тонн риби. Згідно зі статистикою в 2017 році на частку Азовського і Чорного морів припали 42,7 тис. тонн вилову водних біоресурсів, або 52% від загального обсягу вилову, причому 37,5 тис. тонн виловили в Азовському морі.

Згідно двосторонньої Угоди сьогодні українські рибалки мають можливість ловити рибу по всій акваторії Азовського моря. Є побоювання, що з припиненням дії Угоди у нас залишиться право тільки на прибережний лов.

У 2017 році у п'яти кілометрової прибережної частині українські рибалки виловили 1,4 тис. тонн водних біоресурсів – 2,7% від усього вилову на Азовському морі. Тому може бути завдано дуже серйозний удар по рибної галузі.

Як бути рибалкам? Які Правила будуть діяти на Азовському морі? Чи безпечний буде промисел риби? Що робити в подальшому з українськими промисловими судами? Як забезпечити вітчизняних рибалок правом на безпечний промисел?

На Азовському морі досі не встановлено чіткого державного кордону. Для ведення і регулювання промислу на Азовському морі створена спільна Українсько-російська Комісія. Вона визначає ліміти для двох країн на вилов риби, проведення наукових ловів, а так само регулює взаємодію сторін по боротьбі з незаконним виловом риби.

22 лютого, між Україною і Росією були укладені домовленості з рибальства в Азовському морі на 2018 рік. Згідно з ними дві країни визначили наступні загальні ліміти видобутку: хамси азовської - 55 тис. тонн, тюльки - 70 тис. тонн, камбали калкан - 11 тис. тонн, азовського бичка - 25,2 тис. тонн. Ліміт вилову був встановлений і на судака (10 тонн), на піленгаса (240 тонн), на оселедця (400 тонн), а також на інші види риб (875 тонн). Ліміт на вилов піленгаса був розділений порівну між РФ і Україною, на бичків - 15 тис. тонн для України і 10 тис. тонн для Росії. Більше 60% загального ліміту відійшли Україні.

У 2017 році в басейні Азовського моря (Україною і Росією) було виловлено 57,8 тис. тонн водних біоресурсів (Україна - 37,5 тис. тонн; Росія - 20,3 тис. тонн).

Рибалки дуже занепокоєні не визначеною ситуацією, а також не розуміють яке майбутнє у рибного промислу на Азовському морі.
_____________________________________________________________________

 З огляду на вищесказане ЗАКЛИКАЄМО органи Центральної влади, зокрема: Міністерства аграрної політики і продовольства України,Міністерство закордонних справ України, Державної прикордонної служби України, Державне агентство рибного господарства України терміново створити Робочу групу по розробці шляхів розв’язання ситуації, що склалася і знайти шляхи виходу з неї, а головне забезпечити вітчизняних рибалок правом на безпечний промисел. Запросити до участі в неї представників профільних громадських організацій та рибопромислових підприємств Азовського та Чорного моря.

 Міністерство закордонних справ України прописати покрокові дії, які необхідно виконати для звільнення наших рибалок з полону, підтримати їх і домогтися як найшвидшого звільнення і повернення на Батьківщину. Всі заходи проводити максимально відкрито і гласно, підключаючи до них профільні громадські організації. Тісно взаємодіяти в цьому питанні зі ЗМІ.

Державної прикордонної служби України забезпечити безпечне рибальство вітчизняних рибалок на Азовському та Чорному морі. Провести роз’яснювальні зустрічі та Кругли столи з рибалками Азовського та Чорного моря.

Державне агентство рибного господарства України спільно з Державною прикордонною службою України має розробити і поширити серед рибалок на Азовському і Чорному морі Рекомендації «10 перших кроків, якщо ви зіткнулися з піратством». Створити «Гарячу Лінію» виділив для цього певні радіо частоти. Організувати Штаб Путіни. Залучити для роботи в ньому представників Міністерства закордонних справ України та Державної прикордонної служби України. Провести на місцях роз'яснювальну роботу серед працівників рибо добувних компаній, що виловлюють рибу на Азовському і Чорному морі. Виступити в ЗМІ з чіткою позицією щодо майбутнього вітчизняного рибного промислу на Азовському морі.

****

Сьогодні спостерігається затишшя з боку ФСБ РФ на Азовському і Чорному морі. Але, воно оманливе. Тому у наших чиновників є час почати інтенсивно шукати шляхи вирішення існуючої проблеми. А також визначити необхідні кроки по нормалізації безпечного промислового вилову риби українськими рибалками на Чорному та Азовському морі.З повагою,

Асоціація рибалок України, Асоціація рибо промисловиків Азовського моря, Громадська спілка «Асоціація рибопромислових підприємств», ПК «Пріора», ТД «Рибпром», ПП «Марфиш», ПМП «Азов-3000», профільні громадські об’єднання, та суб’єкти господарювання що ведуть промисел риби на Чорному та Азовському морі.

Loading...
 
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com