Enter your email address:

   
   
повернення ліків до аптеки

В Україні з нинішнього року покупці можуть повернути до аптеки ліки.

Проте не всі, а лише неякісні — пояснюють в МОЗ. Контролює цей процес Держлікслужба. Споживач має надати не лише чек, отриманий під час купівлі саме цього товару в аптеці, а й доказ того, що лікарський засіб є дійсно неякісним. Тобто не відповідає стандартам, зазначеним виробником. Покупці у аптеках зізнаються – про зміни в законі чули, але про схему повернення ліків не знають. За словами правознавців, покупець може повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний у двох випадках. Якщо вони неякісні, або ж заборонені до розповсюдження.

Як зазначається на “Урядовому порталі”, висновок про те, що препарат неякісний, повинні підтвердити спеціальні лабораторії. Назви усіх ліків, дозволених до вживання, містяться на сайті Держлікслужби України.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/rozyasnennya-moz-shchodo-mozhlivosti-povernennya-likiv-do-aptek-z-1-sichnya-2019-roku

“Щоби убезпечити себе і не придбати неякісні ліки, МОЗ рекомендує перевіряти сайт Держлікслужби, щоб переконатися, що придбані препарати не заборонені. МОЗ також нагадує, що на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника”.

Українцям для перевірки якості пігулок чи крапель можна звернутися до місцевого підрозділу Держслужби із лікарських засобів. Цей аналіз, зазначають фахівці, безоплатний та займає кілька годин.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com