Enter your email address:

   
   

За рік «знижка» стала менше на 200 грн. Експерти: винне зниження норм.

За рік в Україні скоротилося число одержувачів субсидій на оплату комунальних послуг, а сума держдопомоги зменшилася на 200 гривень, підрахувала Держслужба статистики. Експерти в сфері ЖКП пов'язують зміни із зміною методики розрахунку, пише Сегодня ua.

Цифри

За даними Держстатистики, за січень-грудень 2018 року призначено субсидії 6,537 млн ​​домогосподарств з 14,935 млн. Тобто 43,8% сімей. Але до кінця року одержувачів стало набагато менше - всього 4,516 млн домогосподарств. У Мінсоцполітики це пояснюють двома причинами.Перша -  підвищення мінімальної зарплати, а значить ті, хто отримував невеликі субсидії, близько 100 грн на місяць, їх позбулися. Друга - соцслужби стали ретельніше перевіряти декларації претендентів і багатьом за підсумками розгляду було відмовлено. Про це говорять і підрахунки Держстатистики: в 2018 році тих, хто звернувся за держдопомогу, виявилося на 8,9% менше, ніж в 2017 році, а ось тих, кому її не призначили, стало більше на 25,8%.

А зниження суми субсидій сталося тому, що влада урізала норми споживання електроенергії та газу, на які нараховуються субсидії: по "току" в середньому на 30 кВт-год на місяць, або приблизно на третину, по газу - на 10%, зменшивши його норму з 5 куб. м в місяць на кв. м опалювальної площі до 4,5 куб. м. Як видно з інфографіки, середня субсидія в грудні 2018 року склала всього 713 грн. Рік тому держдопомога була на 28,2%, або на 200 грн більше. Але рекордні суми - понад 1000 грн - залишилися у Львівській області та на Волині. А найменше вони в Дніпропетровській області - 472 грн.

Експерти

Фахівці з ЖКГ кажуть, що багато хто залишився без субсидій через пенсреформи, зростання соцстандартів і нової методики розрахунку.

    "Враховуються доходи за попередні півроку, а вони збільшилися через пенсреформу, коли в жовтні 2017 року в багатьох стали більше пенсії. Також безробітним в 2018 році почали вважати умовні доходи в 3 прожмінімума для працездатних (5286 грн), в результаті субсидії багато хто втратив", - роз'яснив старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький.

Він прогнозує, що в 2019 субсидії стануть ще менше через нове зниження норм споживання: з травня будуть субсидіювати не 4,5 куб. м газу на опалення, а 4 куб. м і не 2,4 куб. м холодної води на людину, а 2 куб. м.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com