Enter your email address:

   
   
Антимонопольний комітет проти кабмінівського порядку монетизації субсидій

Відомство вважає, що уряд порушує конкурентні принципи.

Антимонопольний комітет розглянув урядові ініціативи монетизувати субсидії і прийшов до висновку, що запропонований чиновниками порядок може привести до порушення законодавства про захист конкуренції.

Зокрема, відомство бентежить, що в якості уповноваженого банку Кабмін визначив єдиний Ощадбанк.

На думку АМКУ, такий підхід суперечить принципам здорової конкуренції. Тому днями відомство направило уряду свої рекомендації щодо того, як слід змінити порядок.
Чіткого сценарію, втім, тут не дають.

Але кажуть, що визначати уповноважені банки слід виходячи «з чітких, прозорих і недискримінаційних, які забезпечать можливість банкам конкурувати з метою отримання переваг завдяки власним досягненням на ринку».

«Мова йде про те, що уряду слід розробити зрозумілі критерії та проводити на регулярній основі конкурс серед банків-претендентів. За зразком того, який проводить Міністерство фінансів, визначаючи уповноважені на виплату пенсій та допомог фінустанови», - пояснила UBR.ua державний уповноважений АМКУ Анна Артеменко.

Втім, чи стане прислухатися до порад антимонопольників Уряд - неясно. У кабмінівських чиновників багатий досвід ухилення від претензій АМКУ. Його вони, крім іншого, відмінно відпрацювали на прикладі державного підприємства СЕТАМ, з монополією якого на ринку торгів арештованим майном Антимонопольний комітет веде вже кілька років.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com