Enter your email address:

   
   
Маршрутникам збільшать штрафи за відмову возити пільговиків

Депутати впевнені, що драконівські санкції допоможуть вирішити проблему.

Депутати вирішили зайнятися проблемою перевезення пільговиків в Україні. На цю думку їх наштовхнув ряд гучних скандалів, коли приватні маршрутники в грубій формі відмовляли людям, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду. І хоча проблема аж ніяк не нова, взятися за її рішення парламентарії змогли тільки зараз.

5 лютого група нардепів зареєструвала в Раді законопроект, яким пропонує в більш ніж 18 разів збільшити штрафні санкції до транспортним компаніям, викритими в порушенні правил перевезення пільговиків. Зараз за такі проступки вони можуть отримати штраф у розмірі 136 грн. Що, як вважають автори ініціативи, ніяк не стимулює маршрутників проявляти співчуття і законослухняність.

Депутати впевнені, що вирішити проблему допоможе збільшення санкцій до 2550 грн. Правда не уточнюють, як планують мотивувати контролюючі органи стежити за виконанням норм. Та й питання компенсацій перевізникам за надані пільговикам послуги залишився поза полем їх зору. Тоді як саме тут слід шукати причини «жадібності» водіїв маршруток, впевнені експерти.

«Пільговий проїзд перевізникам повинна компенсувати держава. Однак з цією функцією вона і раныше справлялося поганенько, а після децентралізації її взагалі повсюдно ігнорують. Навіть «Укрзалізниця», за їхніми словами, отримує з бюджетів лише близько 15% від необхідного за перевезення пільговиків. А до маршрутників, за дуже рідкісним винятком, гроші взагалі не доходять. У той же час влада на місцях, узгоджують маршрути тільки на умовах перевезення 1-2 пільговиків», - пояснює експерт громадської кампанії Європатруль В'ячеслав Коновалов.

При цьому той факт, що замість зазначеного числа в автобус часто сідають в 5 разів більше пільговиків, мало кого цікавить. Проблему міг би вирішити запуск електронного квитка та монетизація пільг, який би дозволив точно враховувати реальну кількість пільговиків і спрямовувати кошти адресно. Однак навіть в столиці з запуском проекту не поспішають.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com