Enter your email address:

   
   
Як українців обманюють на розрахунках кредитною карткою

Національний Банк України взявся за вивчення грошових переказів між картками українців (p2p-платежі), і планує врегулювати цю діяльність.

Про це заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександр Яблунівський. Яким може бути це регулювання і коли НБУ ухвалить остаточне рішення з цього приводу - він не уточнив, пише UBR.ua.

Хоча це дуже важливо для українців, які відвикають від готівкових платежів і платять картками. Оскільки їх змушують платити додаткову комісію, чого не повинно бути. Це суперечить правилам міжнародних систем - карткові розрахунки в магазинах і сервісній мережі повинні бути безкоштовними.

Так прийнято не тільки в Україні, а в усьому світі.

Як обманюють людей?

Українські торговці знайшли спосіб перекласти свою комісію - вона називається interchange - на людей. В кінці 2018 року через це вибухнув справжній скандал. Виявилося, що з власників карток стягується додаткова комісія.

У ситуації, коли банк встановлює POS-термінали з прив'язкою терміналу до рахунку фізособи, банк вибирає схему роботи терміналу схожу за специфікою Р2Р - переказ грошей з картки на картку.

В даному випадку комісія interchange сплачується банком емітентом - банку еквайєру, а в свою чергу банк емітент бере з клієнта (платника) додаткову комісію, особливо з кредитних коштів. Середня вартість даної комісії 4%.

Тобто людина думає, що платить торговцю або поштовій організації, а насправді платить іншій фізособі. Тому і виникає комісія. Добре, якщо його про це попередили, і він погодився на додаткову плату, але часто люди навіть не в курсі, що беруть участь у витонченій схемі.

Чому це обман?

Твердження про те, що карткові платежі в торговій мережі повинні бути безкоштовними - не порожні слова. Ця вимога міжнародних платіжних систем VISA і MasterCard, з санкціями для порушників.

Існують штрафи з боку міжнародних платіжних систем за подібні дії. Це суперечить їх правилам. Оскільки установка POS-термінального обладнання на торговій точці має на увазі заняття підприємницькою діяльністю.

А займатися підприємницькою діяльністю, згідно чинного законодавства, мають право виключно особи, зареєстровані як фізичні особи-підприємці або юрособи, з відшкодуванням обороту за наведений еквайринг на поточний рахунок.

 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com