Enter your email address:

   
   
Заробітчан обкладуть новим податком і пускатимуть за кордон за картками

В Україні хочуть створити спеціальний фонд для трудових мігрантів і збирати в нього солідні внески. Виїжджаючих хочуть взяти під контроль

Українських заробітчан не намагаються повернути на батьківщину, їх хочуть взяти під ковпак. В кінці минулого тижня до Верховної Ради внесли проект закону №10153 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном». Документ встиг не на жарт потривожити фахівців, що займають працевлаштуванням, і здобути не найкращі оцінки.

Що нового

Законопроектом виписується кілька дуже важливих і навіть революційних нововведень:

  •     створення окремого органу виконавчої влади з питань трудової міграції. Під контролем Мінсоцполітики;
  •     формування реєстру заробітчан;
  •     установа Фонду «добробуту» українських мігрантів;
  •     впровадження карти трудового мігранта.

Навіщо це потрібно

Нового контролера трудових мігрантів вже встигли обізвати новим «міністерством». По-перше, в його структурі передбачається створення територіальних органів (в містах і областях). По-друге, його наділять величезним числом нових повноважень:
    Провести перепис заробітчан, з яких збиратимуть внески до Фонду «добробуту». Взяти на себе збір та ведення бази трудових мігрантів.
    Відомство буде допомагати людям з працевлаштуванням.
    Здійснювати правову допомогу, вирішувати трудові спори.
    Займатися організацією курсів перекваліфікації, допомагати трудовим мігрантам, які повернулися, консультаціями у відкритті бізнесу в Україні.
    Надавати соціальні послуги заробітчанам.
    Проводити культурні та освітні заходи.
    Створювати бази агентств з працевлаштування, яким видаватимуть ліцензії, і контролювати їх роботу.
    Видавати перед від'їздом мігранту проект трудового договору, завірений роботодавцем (з кількістю робочих годин, умовами праці, інформацією про страховку). Розповісти про особливості країни, в яку їде людина.

Хто за все заплатить

На все вищеперераховане будуть потрібні гроші, і чималі. Щоб їх зібрати, нове відомство створить в Україні новий фонд - під назвою «Фонд добробуту». Наповнювати його буде Держслужба зайнятості, компанії-посередники, які працевлаштовують наших людей за кордоном, а також самі заробітчани. Ті люди, які отримають роботу за допомогою посередників.

Відповідно до законопроекту, перший внесок - реєстраційний - за людину зроблять посередники: Держслужба зайнятості або агентство з працевлаштування. А наступні - сам працівник. Причому, щороку. Розміри цих внесків в документі не прописані. Незрозумілий навіть принцип їх розрахунку: чи буде це затверджена сума або відсоток від зарплати.

Є лише припущення і чутки з цього приводу: джерела UBR.ua, близькі до розробників документа, стверджують, що обговорюються цифри в діапазоні від $ 50 до $ 200.

За всі ці витрати людині запропонують дві речі:

    карту трудового мігранта;
    страховий поліс державної страхової компанії.

Який захист / допомога дають обидва документи - незрозуміло. Неясно чи буде вона в принципі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com