Enter your email address:

   
   
Малюнок Георгія Ключника

Всі чули, що чергове підвищення ціни на газ для споживачів влада пояснила тим, що це нібито обумовлено необхідністю отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

І всі мабуть в курсі, що левова частка отаких нових кредитів йде на погашення і обслуговування кредитів попередніх, наданих Україні міжнародними фінансовими установами.

І зараз я просто нагадаю своє розслідування, в якому я на конкретному прикладі показав, що власне відбувається в нашій країні з такими кредитами і за що ми всі насправді вимушені платити зі своєї кишені. Це не ціна за газ. Ми платимо свої гроші за гроші вкрадені владою.

В даному випадку мова йде про кредит в розмірі $150 мільйонів наданий Україні в особі Укрексімбанку у 2011 році Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР).

Так ось. Мені вдалося встановити долю 100 мільйонів доларів з цього кредиту. Вони були тупо і нахабно вкрадені. Можливо, інші 50 мільйонів спіткала така ж сама доля, але щодо 100 мільйонів можна не сумніватися. Власне, про це і було моє розслідування. Ті, хто його ще не читав, можуть зробити це за посиланням нижче.

Я лише зазначу два моменти в контексті необхідності отримання нового траншу від МВФ.

Перше. Розкрадений кредит був наданий Україні у 2011 році строком на 30 років. Тобто, його термін спливає у 2041 році. І ми всі зараз сплачуємо відсотки по ньому. По кредиту, грошей з якого вже немає, бо вони вкрадені. На юридичній мові це зветься "триваючим злочином".

Друге. Хоча цей кредит був отриманий і вкрадений "попередниками", діюча, типу, проєвропейська, влада робить все, аби цей факт приховати. Всі фігуранти цього злочину, окрім вбитого терориста Жиліна, через фіктивні фірми конвертцентру якого, гроші зникли у невідомому напрямку, живі і здорові. В тому числі, Андрій Ніконов, колишній сбушник і друг покійного Жиліна, який зараз керує цим "конвертом", і ще один жилінський корєш - Костя Кулик який тоді кришував жилінські оборудки по лінії ГПУ і скоріш за все робить це зараз, вже під дбайливим керівництвом Юрія Луценка. Живі і здорові інші, більш високопосадові і впливові учасники цієї афери. А за що їм перейматися, якщо відбувається таке:

На підставі здобутих у ході власного розслідування даних, на початку цього року, я подав заяву до НАБУ про злочин. Але, великі і доброчесні борці з корупцією її відфутболили. Через суд я змусив НАБУ таки мою заяву зареєструвати і розпочати досудове розслідування. Втім, з деяких відомих мені обставин, маю великі сумніви, що НАБУ почало якось ворухатися в цьому напрямку. Такі справи.

ПиСи. Там, на початку допису я написав, що платимо ми за вкрадені владою гроші. Проте, мені подумалося, що за великим рахунком, ми платимо за свою розумову недолугість, за власну громадянську пасивність і повну протестну неспроможність.

Олександр Ружанський

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com