Enter your email address:

   
   
В Україні пропонують встановити більш жорсткі критерії для надання субсидій

В країнах Європи адресну допомогу на погашення витрат за ЖКП отримують лише найбідніші категорії населення, які через низькі доходи не спроможні сплачувати за надані послуги. За кордоном субсидії отримують кілька відсотків споживачів, а в Україні ця ситуація доведена до абсурду, бо її отримують значна кількість громадян.

Про це розповів президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар.

За його словами, субсидія потрібна не тільки для допомоги в отриманні необхідних енергетичних продуктів і послуг, але й для створення стимулу їхнього заощадливого використання.

Монетизація субсидій повинна створювати ефект зацікавленості у споживача енергії та спонукати його заощаджувати, але в українських реаліях це, як виявилося, не є досить ефективним, оскільки це виявилося потужним тягарем для бюджету.

За словами експерта, Україна належить до категорії найбідніших країн Європи. Тому й, власне, виникає велика кількість споживачів субсидій, а з іншого боку — перенавантаження на бюджет.

Таким чином виходить, що підвищуючи тарифи для поповнення бюджету, влада одночасно збільшує кількість тих, кому потрібно виплачувати субсидії, а у разі збільшення кількості субсидіантів – підвищуються тарифи для поповнення бюджету для виплати субсидій.

    “Тобто такий глухий кут, спіраль-штопор”, – резюмував Михайло Гончар.

Він вважає, що в Україні потрібно встановити більш жорсткі критерії до визначення тих, хто має право отримувати допомогу.

За його словами, в різних країнах отримувачів визначають в індивідуальному порядку.

    “Наприклад, багатодітна родина, в якій 10 дітей. Визначили, що це є критерій, що така родина має отримувати субсидію”, – навів приклад експерт.

За його словами, лише ті, хто підпадає під окремо визначені норми, мають отримувати субсидію від держави, а усі інші повинні сплачувати за енергію повну вартість у повному обсязі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com