Enter your email address:

   
   

В Україні взагалі відсутній підрахунок збору врожаю, рівня споживання та кількості експорту. Тож коли виявляється, що практично все, що було вирощено, експортували, не залишивши всередині країни, то, відповідно, ціни зросли.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Експерт, коментуючи зростання цін на продукти харчування, зауважив, що вартість харчів завжди залежить від стану економіки. З його слів, нині в Україні доходи населення значно нижчі, ніж у Європі, а ціни за багатьма позиціями вже вищі. Так, «борщовий набір» в Україні дорожчий, аніж у Варшаві чи Будапешті.

Олексій Дорошенко каже, що причини зростання – у ціні продуктів харчування, й ці причини кожного року бувають різними. Лише за останні чотири роки експерт нарахував 15 таких причин.

«У 2019 році основна причина здорожчання – це, насамперед, коливання цін на овочі з «борщового набору» – полягає у тому, що ми не знаємо, скільки ми збираємо, скільки споживаємо і скільки відправляємо на експорт. Тому коли виявилося, що ми практично все, що було, експортували, не залишивши всередині країни, то, відповідно, ціни зросли», – пояснив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Олексій Дорошенко продовжив, що в Україні взагалі відсутній підрахунок збору врожаю. Експерт наголосив, що Міністерство аграрної політики, Мінекономрозвитку та Держстат мають визначитися, хто вестиме статистику, скільки овочів в Україні збирають, скільки експортують, та впливати на ці процеси.

Експерт нагадав, що раніше говорив про те, що Україна рухається до європейської системи, коли вартість продуктів коливається на кілька відсотків. Проте спрогнозувати те, що цього року окремі продукти здорожчають на сотні відсотків, було неможливо, зокрема, цибуля за рік здорожчала уп’ятеро.

Читайте також - На ринку овочів – стихійна саморегуляція, бо уряд умив руки, – голова Союзу українського селянства


«Це не ринкові речі, це – базарні речі», – заявив Олексій Дорошенко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com