Enter your email address:

   
   

Для українських ОСББ написали нову програму з енергоефективності. За нею будинки зможуть отримувати безповоротну грошову допомогу на утеплення стін, встановлення котлів, ремонт комунікацій тощо.

Відповідний проект «енергомодернізації багатоквартирних будинків» розробили у Фонді енергоефективності та оприлюднили у себе на сайті. У разі його прийняття, документ запрацює через 5 днів після публікації на веб-сторінці Фонду.

Документ передбачає часткову компенсацію на енергоаудит будинку, будівельні роботи, обстеження і ремонт комунікацій тощо.

Програма буде працювати по всій Україні (крім окупованих територій) і триватиме аж до 31 грудня 2023 року. Основні положення проекту:

    Частина коштів виділять європейські донори і сам Фонд за рахунок держбюджету. Другу частину заплатять самі мешканці (безпосередньо самі, або оформлять кредит в банку).
    ОСББ зможуть вибрати з двох пакетів: пакет «А» Легкий (установка лічильників, установка або ремонт теплопункту, заміна трубопроводу, гідробалансіровка системи опалення і т.д.) і «Б» Комплексний (включає всі обов'язкові заходи пакета «А», утеплення стін, горищ, підвалів, заміна дверей, вікон і т.д.). Кожен з пакетів складається з обов'язкових і необов'язкових заходів (останні може опціонально додавати зі списку саме ОСББ);
    По пакету «А» передбачена компенсація в розмірі 40% від загальної суми витрат, а по пакету «Б» - 50% (для перших 300 заявок умови компенсації будуть 60 і 70% відповідно. При цьому, за більш привабливими умовами схвалять всі заявки, надіслані в той же день, що і остання 300-я).
    ОСББ зможуть самі вибирати виконавця робіт, енергоаудитора, будівельні компанії. Але якість робіт буде контролюватися Фондом і при необхідності будуть вноситися коригування.
    Щоб стати учасником програми, необхідно буде перед початком робіт провести енергоаудит будинку і отримати сертифікат.
    ОСББ необхідно надати план робіт з прайсом.
    Після закінчення робіт енергоаудит проведуть повторно, щоб зрозуміти, наскільки заходи були ефективні (дані будуть збирати ще протягом трьох наступних років).
    Заявки будуть подавати через банки-партнери Фонду енергоефективності (їх списку ще немає, але, швидше за все, це будуть держбанки). Залучати кредит необов'язково, але документи все одно попросять передати через банк-партнер.
    Відповідь по заявці обіцяють надіслати протягом місяця (в деяких випадках, розгляд може затягуватися ще на 15 днів).
    Обов'язковою умовою є технічний і авторський нагляд за проведенням робіт. Всі заходи не можуть тривати більше двох років.

Граничну суму допомоги на одного заявника затвердять окремо. Установкою ліміту держава прагне залучити до програми більше ОСББ, а не виділяти величезні суми лише невеликому пулу заявників, кажуть експерти.

Є в майбутній програмі і інші обмеження. Зокрема, лімітована можливість залучати додаткові кошти на енергоефективні заходи з інших програм фіндопомоги для ОСББ. Чи дозволять підвищувати рівень обізнаності лише певний відсоток від загальних витрат з інших джерел. Його також визначать пізніше. Раніше обмежень за подібними програмами не було.

При цьому, якщо заявник приховає, що звернувся ще кудись за компенсацією, Фонд попросить повернути видані їм гроші. А якщо кошти ще не були виплачені Фондом, то він самостійно зменшить суму заявки на ту величину, по якій ОСББ вже привернуло гроші з сторонніх програм.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com