Enter your email address:

   
   

Спочатку нову вимогу запустять в тестовому режимі, і тільки в кінці року зроблять обов'язковою для всіх.

Проблемним позичальникам стане дуже складно отримати банківський кредит. Фінансистів змусять ширше дивитися на ризики і жорсткіше їх враховувати: нова система затверджена постановою Нацбанку №70, яка буде застосовуватися в тестовому режимі з 1 липня 2019 року і стане обов'язковою до виконання з 1 грудня того ж року.

Документ зобов'язує банки враховувати дані з Кредитного реєстру Національного банку (в ньому збираються відомості про видані кредити) під час розрахунку кредитного ризику перед видачею позик. І підприємствам, і простим людям.

Кредитний ризик розраховується при видачі будь-якого кредиту. Він складається з 10 класів, які вираховують, оцінюючи самого позичальника - його можливості по погашенню позики. А також оцінюючи заставне майно. По суті, людина або підприємство отримує бали за різними характеристиками. Якщо цих балів недостатньо, їм відмовляють у наданні кредиту, якщо достатньо - вони отримують кошти.

До сих пір банки не були зобов'язані враховувати відомості з нацбанківського реєстру при визначенні кредитних балів. Робили це на свій розсуд. Але зовсім скоро це стане обов'язковою вимогою.

Згідно з постановою №70, банки будуть зобов'язувати оцінювати фізосіб і юросіб за найгіршим класом боржника, якщо у Кредитному реєстрі НБУ є інформація про кредитні неплатежі в інших банках. Або про несвоєчасні розрахунки. Найгірший клас - це вирок. Кредит точно не дадуть. Інакше банк звинуватять в ризикованій діяльності, оштрафують або навіть позбавлять ліцензії.

Що це дасть:

    Нова вимога зобов'яже банки враховувати додатковий ризик - ризик дефолту в інших банках. І зробить кредитування менш ризикованим.
    Боржників зі старими невиплаченими кредитами підштовхнуть до виплати прострочених заборгованостей, які багато хто встиг закинути і навіть забути.
    Банківське кредитування стане більш недоступним. Фінансисти стануть ще частіше відмовляти в наданні нових позик.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com