Enter your email address:

   
   

Новий транш від МВФ Україна отримає на 3 місяці пізніше, ніж планувалося, однак це суттєво не вплине на держборг. Такий прогноз опублікувало рейтингове агентство Moody's.

В агентстві зазначили, що зовнішні позиції України значно покращилися з початку 2019 року. Зокрема, за спостереженнями аналітиків Moody's, за останні півроку Нацбанк скупив 1,5 млрд доларів.

«Хоча зовнішня позиція України сильніше, ніж ми очікували, ситуація з ліквідністю, яка є у розпорядженні уряду, залишається складною, а доступ до світових ринків буде невизначеним. У травні уряд погасив єврооблігації на суму $ 1 млрд, випущені під гарантії США, але в третьому кварталі 2019 року треба витратити ще $ 1,45 млрд на амортизацію зовнішнього держборгу і $ 780 млн на його обслуговування», - відзначають в Moody's.

В агентстві наголосили, що рішення Президента України Володимира Зеленського про проведення дострокових парламентських виборів має позитивно позначитися на кредитному рейтингу України. Оскільки позачергові вибори скорочують період політичної невизначеності і дозволяють активізувати процес подальших реформ вже в кінці 3-го кварталу нинішнього року.

Відзначимо, що в МВФ висловили готовність до співпраці з Україною після проведення парламентських виборів і призначення нового уряду. За словами голови Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, Україна ще 3 роки не зможе обходитися без кредитів МВФ. При цьому глава СБ закликала Президента України Володимира Зеленського продовжити співпрацю з МВФ, тому що це впливає на співпрацю з іншими стратегічними партнерами держави.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com