Enter your email address:

   
   
Підвищення тарифів на світло

Запуск ринку електроенергії не вплине на ціну для споживачів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), запропонувала удосконалити систему покладання спеціальних обов'язків щодо забезпечення доступної ціни електричної енергії для побутових споживачів в новому енергоринку, який буде запущений 1 липня 2019 року. Це дозволить залишити незмінними тарифи для побутових споживачів і стримати зростання тарифів для промислових споживачів, говориться в офіційному листі НКРЕКУ на адресу Кабінету міністрів України, пише "Дело".

У листі регулятора йдеться про те, що поточна модель ПСО може привести до додаткового фінансового навантаження на ринок - відповідно, її необхідно удосконалити.

У документі зазначено, що НКРЕКУ подає пропозиції в питанні покладання на учасників ринку спеціальних обов'язків, а саме:

  •     Продаж не менше 80% електрики, виробленої АЕС, на електронних аукціонах за фіксованою ціною
  •     Продаж не менше 50% електрики, виробленого ГЕС, на електронних аукціонах за фіксованою ціною
  •     Закупівля постачальником універсальних послуг на електронних аукціонах певного обсягу електричної енергії
  •     Закупівля операторами мереж (ОСП і ВСР) на електронних аукціонах певного обсягу електричної енергії з метою компенсації технологічних втрат електричної енергії на її передачу / розподіл;
  •     Зобов'язати АЕС замовляти в ПУП і оплачувати послуги із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів.


Як зазначає НКРЕКУ, такий підхід дозволить забезпечити стабільний обсяг електроенергії для потреб населення за доступними цінами.

"Це дозволить знизити додатковий прибуток АЕС і відповідно знизити навантаження на учасників ринку і середньозважену ціну електричної енергії, застосувати однакові ціни на електронних аукціонах для всіх учасників ринку, незалежно від цілей поставки, що робить неможливим потенційні зловживання на різниці в цінах, забезпечити отримання АЕС і ГЕС прогнозованого та стабільного грошового потоку. Також це забезпечить зменшення рівня тарифів ОСП і ВСР, що, в свою чергу, зменшить обсяг ПСО за рахунок різниці між ціною закупки електричної енергії і кінцевою ціною для населення", - пише регулятор.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com