Enter your email address:

   
   
енергобіржа

Енергобіржі повинні збільшити конкуренцію і знизити ціни для споживачів

В Україні працюють над створенням бірж з продажу природного газу та електроенергії, повідомив UBR.ua голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Тимур Хромаєв. Це потрібно для коректного внутрішнього ціноутворення.

«Ми дуже багато говорили про формулу Роттердам, але нам потрібно побудувати Роттердам в Україні, а не брати ціну зі стелі, яка десь формується. Ми говоримо про створення повноцінних бірж електроенергії і природного газу в Україні. На загальносвітових принципах, за світовими стандартами. Тоді ми будемо мати чесну ціну. Вже зараз ми рухаємося в цьому напрямку», - підкреслив Хромаєв.

За його словами, це допоможе споживачеві отримати чесну ціну, в першу чергу, за рахунок збільшення конкуренції. Також в НКЦБФР намір ініціювати законодавчі зміни по ринках електроенергії та природного газу, щоб полегшити візит до нас міжнародних гравців для розробки українських родовищ. А поки є ручне управління цінами на енергоресурси, до нас ніхто не прийде, впевнений експерт. Потенційно ж посилення конкуренції може поступово знизити ціни на енергоресурси на десятки відсотків.

«Збільшення чесної конкуренції забезпечить встановлення чесної ціни. Кожен учасник цих процесів отримає можливість на страхування, хеджування ризиків, пов'язаних з ціновими коливаннями. Такі інструменти вже використовуються в світі: закупівля газу завчасно, це ф'ючерсні контракти та ін. Якщо ми будемо рухатися скоординовано і злагоджено з енергетиками та іншими галузями нашої економіки, то, думаю, за два роки ми зможемо створити і поставити Україну на інвестиційну, фінансову та глобальну карту, як країну, яка сама визначає ціну власних енергоносіїв і агропродукції», - резюмував Хромаєв.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com