Enter your email address:

   
   
Зеленський запропонував відкласти запуск ринку електроенергії на рік

Законопроект президента України Володимира Зеленського №10376 щодо змін до закону "Про ринок електричної енергії" передбачає перенесення нової моделі на один рік - на 1 липня 2020 року.

Про це повідомив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус в Facebook.

 "Сьогодні Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховоноі Ради два законопроекти:

1. #10376 - зміни до ЗУ «Про ринок електричної енергії» - відтермінування введення нового ринку електроенергії до 01 липня 2020 року.

На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. А разом із тим розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін.

2. #10375 - зміни до ЗУ «Про альтернативні джерела енергіі».

Пропонується відновити «зелений» тариф домогосподарствам, які мають домашні наземні СЕС потужністю до 30 кВт. Обнулення таких тарифів дрібним електростанціям українців, які інвестували свої заощадження у домашні СЕС, є дуже несправедливим. Але такий закон, на жаль, був прийнятий та підписаний попереднім президентом Порошенком. Тому зараз президент Зеленський ініціює, щоб парламент виправив таку помилку та відновив справедливість. «Зелені» тарифи мають бути, перш за все, не для олігархів, а для звичайних українців, які будуть утворювати середній клас та зменшувати роль енергетичних монополій.

Обидвом законопроектам був присвоєний статус невідкладних."

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com