Enter your email address:

   
   
НБУ планує зменшити доларизацію економіки в два рази

Україна сьогодні має надійну «подушку безпеки» - міжнародні резерви на рівні майже 20 млрд дол. США. Адже ситуація в українській економіці зараз досить сприятлива для накопичення резервів.

Стійке зростання економіки забезпечує країну валютними надходженнями від експорту, а стримана монетарна політика та плаваючий курс національної валюти приваблюють капітал іноземних інвесторів. Про це розповів заступник Голови Національного банку України Олег Чурій на зустрічі з бізнес-спільнотою Дніпра, яка відбулась в рамках інформаційних днів НБУ «Економічний експрес» наприкінці минулого тижня.

«Завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку з початку року Національний банк придбав на ринку 1,2 мільярди доларів США, водночас політика штучного утримання курсу у попередні роки коштували валютним резервам країни близько 40 млрд доларів США», - зазначив Олег Чурій.

На його думку, разом із запровадженням плаваючого курсу та валютною лібералізацією важливо, щоб поступово відбувалась дедоларизація української економіки, тобто зниження частки кредитів та депозитів в іноземній валюті. Сьогодні рівень доларизації перевищує 40%, однак її природній показник для України становить близько 20%.

Дедоларизація має відбуватись у природній спосіб: через збільшення привабливості розрахунків та накопичень у національній валюті. "Жорстку монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції, теж можна вважати опосередкованим інструментом дедоларизації, адже вона робить гривню привабливішою для інвестицій та накопичень", - зазначив Олег Чурій.

У зустрічі взяли участь майже 60 місцевих підприємців. Вони, зі свого боку, цікавились переважно механізмом застосування нового валютного регулювання, а також перспективами пом’якшення монетарної політики і зниження облікової ставки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com