Enter your email address:

   
   
Тих, хто отримує соціальну підтримку незаконно, допоможе виявлятимуть за допомогою "штучного інтелекту"

В Україні стартувало пілотне тестування методики автоматизованого виявлення передумов до вчинення порушень законодавства при отриманні державної соціальної допомоги.

Вона була розроблена в рамках проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", який Мінсоцполітики реалізує за підтримки Світового банку.

Спеціальний алгоритм з елементами "штучного інтелекту" здатний аналізувати масив даних про порушення при отриманні коштів соціальної підтримки і в автоматичному режимі формувати "профілі ризику" - набір характерних ознак одержувачів, які частіше за інших зловживають і шахраюють при отриманні державної допомоги.

Аналогічний підхід, або "скоринг", застосовують банки для визначення ступеня надійності одержувачів кредитів. Сьогодні в багатьох країнах Європи подібні методики "профілювання ризиків" дають можливість успішно протистояти шахрайству в сфері соціальних виплат.

Для того, щоб подібні інструменти заробили в Україні, був проаналізований величезний масив даних, отриманих завдяки роботі соціальних інспекторів, фахівців Мінсоцполітики та консультантів проекту з 2015 по 2019 роки, а також за результатами верифікації соціальних виплат, яку Міністерство фінансів України здійснювало в минулі роки. Оброблена інформація дала можливість підготувати перший робочий варіант алгоритму, який в автоматичному режимі "обчислює" профілі "типових порушників".

В даний час методика тестується в 10-ти пілотних управліннях соціального захисту Закарпатської, Запорізької, Львівської областей та м. Києва. Результати практичного відпрацювання дадуть фахівцям матеріал для вдосконалення системи, а також сприятимуть її "самонавчанню". На підставі даних про виявлені порушення, "штучний інтелект" сам буде коригувати алгоритм.

За словами Генерального директора Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталія Музиченко, в бюджеті 2019 року на виплати різних видів соціальної підтримки передбачено близько 120 мільярдів гривень. Це кошти платників податків, і важливо, щоб вони надавалися тим, хто в них дійсно має потребу. Впровадження системи автоматичної побудови моделей оцінювання ризиків у сфері соціальної підтримки дозволить соціальним інспекторам "сфокусувати" на тих домогосподарствах і одержувачів, які в найбільшій мірі схильні до надання недостовірної інформації та шахрайства при отриманні соціальної допомоги, і зайвий раз не турбувати перевірками добропорядних одержувачів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com