Enter your email address:

   
   

Кінець епохи «зеленої» енергетики в Україні? Не хочеться в це вірити, але останні події на ринку схиляють саме до такого висновку!

Про це написав у Фейсбуці Андрій Гриненко.

Згідно з новим ЗУ "Про ринок електричної енергії" з 01.07.2019 року держава викуповує "зелену" електроенергію через ДП "Гарантований покупець". Проте держпідприємство не виконує свої зобов'язання в повному обсязі! При цьому держава залишається осторонь і просто відмовчується! Хоча за новими правилами саме держава й продовжує викуповувати "зелену" енергію в бізнесу.

Окрім цього старий покупець "зеленої" електроенергії ДП "Енергоринок" протягом останніх місяців не розраховувався із компаніями постачальниками! А це означає, що недоотриманий дохід бізнесу від гарантованого викупу державою виробленої електроенергії сягає 90%. Лише вдумайтесь - 90%!!!
Про велику заборгованість у ДП "Енергоринок", що склалася впродовж багатьох місяців, свідчить відповідна довідка поточних оплат на сайті держпідприємства - http://er.gov.ua/doc.php?f=4912
Цей факт був відомий усім. Але попри все, держава перейшла на новий ринок, не передбачивши процедуру повного розрахунку з постачальниками.

Складається ситуація при якій старий ринок не платить по вже сформованій заборгованості, а новий - через скасовану постанову НКРЕКП судом. Саме в ній і був прописаний механізм, в якому закладені гроші "зеленої" енергетики!

Це не просто зменшує рентабельність "зеленого" бізнесу, а взагалі вбиває його! Якщо найближчим часом це питання не буде вирішено, то під загрозою банкрутства опиняться десятки компаній, які лише за останні 5 років, інвестували в "зелену" енергетику України більше 2.5 млрд євро!

Така ситуація на ринку нівелює всі попередні зусилля української держави як надійного партнера в сфері альтернативної енергетики та підриває довіру інвесторів.

Ми звертаємося до Президента України - Володимира Зеленського та прем'єр-міністра - Володимира Гройсмана з вимогою негайно врегулювати ситуацію на ринку електроенергії та прийняти кризові рішення, які унеможливлять повторення такого в майбутньому.
І повернуть Україні можливість рухатись в напрямку енергонезалежності!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com