Enter your email address:

   
   
Українцям хочуть запропонувати альтернативну пенсію на банківських рахунках

На рахунки потрібно буде робити регулярні внески - від роботодавця і людини. По 2% окладу з кожного боку.

Спеціальні пенсійні банківські рахунки - можуть стати однією з можливостей для українців накопичити собі на старість. Принаймні поки в країні не буде запущена повномасштабна пенсійна реформа з другим і третім рівнем. Пенсійний рахунки не повинні оподатковуватися, а вартість їх адміністрування має бути мінімальною, підкреслили аналітики американської агентства USAID.

«У такій системі роботодавців або працівників, або і тих і інших, зобов'язують платити певні пенсійні внески (автоматичне зарахування) до добровільної або квазіобов'язкової накопичувальної пенсійної системи. Зазвичай такі пенсійні плани передбачають паритетні умови для учасників (наприклад, 2% - платить роботодавець і 2% - працівник) і / або прямий внесок з боку держави або через податкові пільги», - пояснили вони.

Накопичувальна система. Як в Україні будуть працювати нові пенсії

За результатами свого дослідження експерти USAID з'ясували, що недержавне пенсійне страхування майже не працює в Україні. Хоча, де-юре, було запущено в країні в далекому 2004 році. Аналітики привели невтішні результати по НПФ:

  •     Станом на 1 січня 2019 року в недержавних пенсійних фондах сукупно було накопичено лише 2,7 млрд грн, тобто близько $ 100 млн.
  •     Середня сума накопичення на одного учасника НПФ склала 3,2 тис. грн або $ 115. Для порівняння: поточний розмір середньої пенсії першого рівня в Україні зараз становить 2 646 грн ($ 95).
  •     Вкладення в недержавні фонди зробило лише близько 5% українського населення - 855,3 тис осіб.
  •     За 5 років люди отримали негативний середньорічний реальний інвестиційний дохід в розмір 8,1%. Не заробили, а отримали збиток. Він розрахований з урахуванням оплати послуг НПФ і поточної інфляції.
  •     Середня щорічна вартість послуг НПФ знаходиться на рівні 4%.
  •     Більше 80% накопичених пенсійних активів розміщені в державних цінних паперах або на банківських депозитах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com