Enter your email address:

   
   

Антимонопольний комітет почав розгляд справи про порушення 18 облгазами закону про економічну конкуренцію. Вони належать олігархові-втікачу Дмитру Фірташу.

До його "Регіональної газової компанії" входять 20 облгазів із 52 по країні. 2016-го головою наглядової ради облгазів призначили британця Девіда Етоні Ховарда Брауна — без дозволу Антимонопольного комітету.

"Така концентрація в управлінні може мати негативні наслідки у вигляді монополізації ринку, зло­вживання й обмеження конкуренції", — йдеться в заяві установи.

У квітні Антимонопольний комітет почав розглядати ще одну справу облгазів Фірташа. Підстава — нарахування побутовим споживачам більше обсягів газу, ніж ті спожили за показниками лічильників.

Після Революції гідності 2014-го Дмитро Фірташ виїхав до Відня. У червні цьогоріч верховний суд Австрії дозволив його екстрадувати до США. Штати звинувачують його у $18,5 млн хабара за дозвіл на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом. Фірташу загрожує 50 років в'язниці та конфіскація активів. На запит американських слідчих у березні 2014 року олігарха затримали в Австрії. Згодом випустили під 125 млн євро застави. Він оскаржує екстрадицію в США.

Статки Фірташа оцінюють у $940 млн. Має в Україні азотний, титановий, газовий та банківський бізнеси. Володіє низкою телеканалів, зокрема "Інтером".

— Після рішення про депортацію Дмитра Фірташа до США причетні до вищого державного керівництва почали переділ власності. Зробити це вирішили через Антимонопольний комітет, — каже економіст Андрій Новак. — "Регіональна газова компанія" Фірташа є напівштучним монополістом. Довгі роки до його роботи претензій не було. Допоки не стало зрозуміло, що власник має шанси не повернутися в Україну.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com