Enter your email address:

   
   
Уряд хоче продавати компанії Ахметова газ із 50-відсотковою знижкою. За рахунок державного "Нафтогазу"

У Мінпаливенерго пояснили плани суспільною необхідністю.

В уряді з'явився проєкт постанови про знижку в ціні на газ винятково для Луганської ТЕС. Вона належить до групи компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Проєкт підписав міністр палива та енергетики Ігор Насалик. Він виправдовує таку пропозицію необхідністю забезпечити електрику для підконтрольної Луганщини. Деякі знавці ринку кажуть, ДТЕК знав, на що йде, коли купував теплоелектростанцію і не повинен перекладати свої проблеми на плечі держави, а отже платників податків.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Журналіст Юрій Ніколов демонструє документ, який свідчить - уряду пропонують надати майже 50-відсоткову знижку для великої приватної компанії. Донедавна на Луганську ТЕС вугілля завозили з Ростовської області Росії. Але росіяни потоки перекрили. Україна ж не добудувала залізничну гілку, щоб підвозити вугілля. Тож єдина і дорога альтерантива - спалювати газ. Щоб убезпечити ДТЕК від збитків, міністр пропонує десятки мільйонів витрат перекласти на державний "Нафтогаз".

Представник президента в уряді, експерт з енергетики Андрій Герус вважає, що держава не повинна бути аж такою лояльною до однієї приватної компанії.

"Якшо компанія взяла на себе ризик, інвестувала кошти в Ростовську область, в РФ, викупила в приватну власність, то вона має нести відповідальність, забезпечувати електроенергією", - говорить Герус.

Заміною Луганській ТЕС, яка розташована в сірій зоні, могла би бути Кремінська підстанція, на півночі Луганщини.

"Це великий подовжувач, велика розетка, яка увімкнена в решту енергосистеми України".
ВідеоВ уряді хочуть дозволити компанії Ахметова купувати державний газ майже вдвічі дешевше

В уряді з'явився проект постанови про знижку в ціні на газ винятково для Луганської ТЕС, яка належить до групи компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Проект підписав міністр палива та енергетики Ігор Насалик. Він виправдовує таку пропозицію необхідністю забезпечити електрику для підконтрольної Луганщини.  

Державна компанія "Укренерго" вирішила побудувати її майже три роки тому. Журналісти "Наших грошей" твердять, що підрядникам на тендері висували дивні вимоги. Наприклад, досвід спорудження подібних об'єктів - саме 15 років. Компанію, в якої було 14 років досвіду і яка пропонувала нижчу ціну, не допустили до тендеру. У конкурсі були дві компанії – перемогла та, яка запропонувала меншу вартість. А ще автори розслідування твердять - під час розмитнення і транспортування корейські запчастини чомусь здорожчали у валюті, попри зміцнення гривні.

"Було 90 млн і 168, стало 99 млн і 186 - все зросло. От просто на рівному місці вирішили, що воно має коштувати дорожче. З урахуванням того, що гривня зміцніла, то в доларі здорожчання ще більше сталося. В'їхало за 8 млн доларів, в угоді з переможцем - 10,5 млн доларів".

В "Укренерго" кажуть, що журналісти неправильно рахують.

"У нашому контракті фіксація в євро, а не долари. По-друге, некоректні дати розрахунку взяв журналіст. Ні на жоден євроцент вартість обладнання не зросла".

У Мінпаливенерго на запит ТСН щодо знижки для компанії Ахметова такі плани підтвердили і пояснили їх суспільною необхідністю. Ба більше - чорним по білому зазначили, що в разі, якщо Луганська ТЕС сама оплачуватиме дорогий газ, то зазнаватиме збитків на 3 млн 700 тис. грн щодня. Чому таких збитків має зазнавати державний "Нафтогаз" - у Мінпаливенерго не пояснили.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com