Enter your email address:

   
   
хліб

В Україні до кінця 2018 року планують підвищити вартість хліба. Подорожчання відбудеться в середньому на 5%. Експерти відзначили, що вже зараз, до подорожчання, ціна хліба в Україні вища, ніж в деяких країнах Євросоюзу.

Ця інформація була оприлюднена в Фейсбуці генеральним директором Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексієм Дорошенко.

Ми вважали, що хліб є настільки українським продуктом, та що Україна є житницею Європи, що він буде останнім продуктом, який ми будемо купувати дорожче, ніж наші західні сусіди. Але не так сталося, як гадалося… На початку тижня експерти Асоціації постачальників торговельних мереж порівняли вартість найдешевшого білого та чорного хліба в нашій країні та деяких країн Європейського Союзу.

Як з’ясувалось, ми їмо вже не самий дешевший хліб в Європі. У інтернет- гіпермаркеті Литви ви можете придбати найдешевший кілограм білого хліба за 13,1грн, Польщі – за 17,8грн та України – за 19,2грн. В Естонії його можна знайти за 69,5грн.

При цьому ймовірно, що хліб у цих країнах міг бути випеченим із українського зерна. Українські пекарі часто подейкують, що виробляти дешевий соціальний хліб є невигідним. Але приклад сусідніх країн показує, що це може бути вигідним навіть у Європі.

На кінець вересня 2018 року середня вартість білого хліба за даними офіційної статистики є 16,1грн за кілограм із борошна першого ґатунку та 20,2грн із муки вищого ґатунку. Оскільки інтернет-магазин гіпермаркета AUCHAN в Україні розрахований на столичного покупця, то варто пригадати, що хліб в Києві коштує значно дорожче: із муки першого сорту – 19,1грн, а вищого – 32,2грн.

Чорний хліб виявився в нашій країні найдешевшим – цінник показав 19,5грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9грн, Польща – із 46,7грн та Литва – із 52,2грн. До кінця року вартість хліба зросте ще в середньому на 5%.

У січні причиною підняття вартості буде зростання мінімальної заробітної плати. Але оскільки підняття планується лише на 12%, то це призведе до подорожчання до 3%. Урожай Україна зібрала непоганий, тому ця причина не буде впливати на вартість духмяного. 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com