Enter your email address:

   
   
"Мінімалка" 7000 грн: фінансисти оцінили ідею Кабміну

В уряді вважають, що в 2020 році цілком реально підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 7000 грн.

Відповідно, вже в проект бюджету на наступний рік варто закладати "мінімалку" не нижче 6 500 грн, упевнений віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Однак опитані сайтом "Сьогодні" фінансисти застерігають від такого різкого підвищення – відразу в півтора рази. Так, фінансовий аналітик Олексій Кущ підкреслює: все навантаження від підвищення "мінімалки" лягає в основному не на державу, а на приватний сектор.

    "Уже давно ніхто не отримує мінімальну зарплату. Це [підвищення "мінімалки"] змушує бізнес збільшувати офіційний розмір зарплати", – сказав він.

Кущ вважає, що закладати в бюджет таке зростання не варто.

    "В минулому це аргументувалось високою інфляцією (2014 – 2015 роки), девальвацією гривні. Тоді реально знецінився показник мінімальної зарплати, – продовжує експерт. – Зараз ми бачимо уповільнення інфляції до 8-9%. Таке збільшення, про яке говорять в уряді, призведе до збільшення фіскальних навантажень на бізнес".

Інвестиційний банкір Сергій Фурса солідарний з колегою.

    "Підстав [для підвищення" мінімалки "] немає ... У нас є органічне зростання на тлі інфляції. Якщо ми очікуємо 8% інфляції, можемо додати 10% до мінімальної зарплати і підвищувати її таким чином", – підкреслив Фурса.

Новини "Сьогодні" писали, що, згідно з прийнятим бюджетом, мінімальна зарплата в Україні в 2019 році становить 4173 грн. При цьому, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, розмір "мінімалки" може вирости майже вдвічі завдяки зростанню економіки.

Глава уряду також прогнозує середню заробітну плату в Україні у 2020 році в розмірі 540 доларів, а у 2021 році – 620 доларів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com