Enter your email address:

   
   

Українці після вступу в силу безвізового режиму збільшили витрати на сервісні послуги на 10%. Тільки витрати на транспорт і зв’язок становлять приблизно 600 грн/міс. на одне домогосподарство.

Головні причини збільшення витрат — зростання зарплат у низці галузей, підвищення обсягів споживання послуг, безвіз і підвищення мобільності, пише Сьогодні.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що витрати на транспорт за півроку зросли одразу на 16%. У цьому збільшенні 4% припало на інфляцію, решта — подорожчання поїздок через ріст цін на пальне і за рахунок активізації мобільності українців.

“Я пов’язую це із наданням у минулому році Україні безвізового режиму з країнами ЄС і, відповідно, ростом як туризму, так і трудової міграції. З цими цифрами чудово корелює ріст витрат домогосподарств на проживання у готелях й на послуги громадського харчування — одразу на 17%”, — сказав він, вказавши про підвищення на третину витрат на професійну діяльність, до якої увійшли оплата оформлення біометричних паспортів, послуги юристів і консалтингових фірм.

За даними Держстату, найменше українці витрачають на поштові послуги, ремонт побутової техніки і предметів побуту — відповідно 1,1% і 0,5%. Якщо конвертувати ці витрати в гроші, то за місяць виходить майже 40 грн на листи, посилки і пресу, і 20 грн/міс. на ремонт предметів побуту.

Економісти прогнозують, що в нинішньому і майбутньому році продовжиться несуттєвий ріст витрат домогосподарств на транспорт, готелі, заклади громадського харчування у зв’язку з корекцією на інфляцію. Продовжать дорожчати послуги платної медицини, юристів, ріелторів, нотаріусів через зростання середніх зарплат у країні та інфляцію. Через підвищення тарифів подорожчає поштовий зв’язок.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com