Enter your email address:

   
   
Фізособи-банкрути будуть звітувати про доходи та майно своїх родичів за три роки

Мін`юст наказом від 21 серпня 2019 року № 2627/5 затвердив форму Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність.

Про це пише "Ліга:Закон".

Це один з необхідних документів, серед інших, які необхідно додати до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізособи, передбачених Кодексом з процедур банкрутства. Наказ набере чинності з дня введення в дію Кодексу (21 жовтня 2019 року).

Декларація заповнюється фізособою або ФОП та подається за 3 роки (за кожен рік окремо), що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Декларація має містити інформацію щодо майна, доходів та витрат боржника і членів його сім`ї, що перевищують 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, за який подається декларація.

Декларація заповнюється власноруч або з використанням засобів комп`ютерної техніки українською мовою та подається до господарського суду в паперовій або в електронній формі (з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу із застосуванням власного кваліфікованого електронного підпису).

Членами сім`ї боржника розуміються особи, які перебувають у шлюбі з боржником (у тому числі якщо шлюб розірвано протягом 3 років до дня подання декларації), а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою чи піклуванням боржника, інші особи, які спільно з ним проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких з боржником не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

У декларації зазначається вся інформація про членів сім`ї, яка відома боржнику та яку він може отримати з офіційних джерел (правовстановлювальні документи, відповідні державні реєстри). Якщо член сім`ї не надав боржнику інформацію і така інформація не може бути отримана ним з офіційних джерел, у відповідному рядку декларації зазначається "Член сім`ї не надав інформацію".

Зокрема, зазначаються наступні відомості про боржника та членів його сім`ї:

- доходи та інші грошові виплати з усіх джерел в Україні, у тому числі одержані (нараховані) за межами України;

- нерухоме майно (яке перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування). Також зазначаються об`єкти незавершеного будівництва;

- рухоме майно (транспортні засоби, що перебувають у власності, в оренді чи на іншому праві користування);

- грошові активи (вклади у банках, готівкові кошти, відомості про цінні папери);

- цінне рухоме майно боржника та членів його сім`ї (ювелірні вироби, персональні або домашні електронні пристрої, одяг, твори мистецтва, антикваріат тощо);

- нематеріальні активи (авторські та суміжні права, права користування природними ресурсами, права на знаки для товарів і послуг, право на провадження діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо);

- частка в статутному (установчому) капіталі товариства, підприємства, організації;

- майно і кошти боржника та членів його сім`ї, що перебувають в інших осіб;

- майно, яким боржник та члени його сім`ї володіють спільно з іншими особами;

- фінансові зобов`язання боржника та членів його сім`ї та інші витрати, у тому числі за межами України. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com