Enter your email address:

   
   

Влада в черговий раз обдурила підприємців.

Відразу ж після свого призначення прем'єр-міністр Олексій Гончарук на зустрічі з журналістами заявив, що Кабмін на весну 2020 року готує "податкову реформу, яка вступить чинності 1 січня 2021 року".

Прем'єр також додав, що вважає помилковою практику, коли "у другому півріччі ти ускладнюєш податковий режим. Тобто, спростити ти теоретично можеш, але ускладнити - точно ні". Саме тому старт масштабної реформи був призначений на початок 2021 року. Власне, тоді цей посил підтримав і бізнес, який вже втомився просити у влади не влаштовувати податкових сюрпризів під кінець року.

Однак зараз в Раду поданий цілий пакет податкових законопроектів, які вже частково навіть пройшли через профільний комітет, і велика частина їх положень вступає в силу вже з 1 січня 2020 року.

Наприклад, законопроект №1210 (повинен обговорюватися в комітеті сьогодні) "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення податків, усунення технічних і логічних протиріч у податковому законодавстві", відповідно до прикінцевих положень, вступає в силу вже на наступний день після публікації. Кабмін в тримісячний термін повинен підготувати підзаконні акти. Окремі пункти закону повинні вступити в силу з 1 січня 2020 року, а частина - з 1 липня 2020 року.

Тим часом, зміни, які готує проект 1210 складно назвати "спрощеннями", так як там, зокрема,  мова йде про суттєве підвищення податків для ГЗК. У Верховній Раді є ще один проект під аналогічною назвою, але під номером 1209. Там прописані оновлені норми по ЄСВ, ставками судового збору, податків на виробництво алкоголю, тютюнові вироби тощо. Точно так же, як і проект №1210, він вступає в силу на наступний день посля офіційної публікації, а окремі пункти - з 1 січня 2020 року.

Проект №1053 про масове впровадження РРО, через якого ФОП вирішили пікетувати парламент, вступає в силу через 6 місяців з моменту публікації, а деякі положення - на наступний день після публікації. Тобто, як видно, значна частина серйозних податкових нововведень готується вже наступного, а не на 2021 рік, як обіцяв прем'єр-міністр.

Читайте також - Перший Майдан для Зе. Чому ФОП і великий бізнес готують бунт проти податкової революції від нової влади

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com