Enter your email address:

   
   
інфляція

Свій аналіз інфляції в Україні розмістив на своїй сторінці у Фейсбук Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Жовтнева інфляція.

Коли в бюджеті на 2018 рік була закладена інфляція на рівні 9%, це було досить оптимістично. За 10 місяців цього року вона становила вже 7,4%. А оскільки пік інфляції цього року прийдеться на останні чотири місяці, то в листопаді-грудні очікуємо не меншу ніж за вересень-жовтень, а саме 3,6%. Прогноз інфляції Асоціації постачальників торговельних мереж був в рамках 10,5%-12% за рік. І хоча це більше, ніж прогнозувалось у бюджеті та Національним банком України, але все ж це найменший показник за останні 5 років. Найбільша інфляція була за цей період у 2015 році – 43,3%, а минулого року – 13,7%. Але цьогорічна невисока, порівняно з іншими роками, інфляція була досягнута на фоні досить стабільного долару, який на 1 січня цього року коштував 28,08грн за курсом НБУ, а на сьогодні – 27,89 грн. Тобто валютний фактор мало впливав за зростання цін у нашій країні.

Цікаво, що у жовтні лідером зростання були одяг та взуття. Вони за місяць подорожчали на 2,6%, тобто на стільки ж скільки вони набрали з січня по вересень. Це означає що щось сталося в цьому сегменті, до якого мало хто звертає увагу. Більша частина, того, що продається в Україні вже декілька років вітчизняного виробництва, оскільки навіть імпорт із Китаю українцям не по кишені. Із жовтня Уряд почав новий наступ на тіньовий сектор із метою легалізувати працюючих. Це вилилось у те, що з 5 жовтня більшість маленьких та середніх виробництв були вимушені закритися. Після деякого простою частина співробітників була офіційно оформлена та виробники продовжили роботу. Але оскільки маржа виробників настільки мала, що любий відсоток впливає на структуру виробництва, то зросли ціни для споживача.

На другому місці з 2,3% зростання, порівняно з вереснем, опинились алкоголь та тютюн. Це було прогнозовано через зростання в цей час мінімальної роздрібної ціни на підакцизні товари. І лише на третьому місці опинились продукти з 1,4% підвищення від вересневого рівня. Овочі стали найбільшим драйвером підвищення вартості споживчого кошику з 8,8% зростання вартості. Молоко стало №2 і соціальний хліб замкнув трійку лідерів. Скоро поняття соціальний хліб не буде, оскільки в 2019 році з ціною більше 20грн за кілограм такий хліб вже не можна буде назвати соціальним, а скоріше панським.

Прогнози МВФ та Всесвітнього банку щодо 2019 року виглядають фантастичними – 7,3%. Не те, що вони не заслуговують на довіру, оскільки завжди хочеться вірити в найкраще, але наші мрії останні роки завжди розбиваються о реальність. Враховуючи, що наступний рік для усієї країни передвиборчий та здорового глузду та розрахунку буде мало, то інфляція скоріше буде біля 10%. Потенціал зростання вартості більшості продуктів вже вичерпаний, тому вони будуть дорожчати меншими темпами, хоча в країні перемігших монополій в усіх галузях, усе можливо."

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com