Enter your email address:

   
   
Гривня може обвалитися: банкіри спрогнозували курс валют

В той час, як НБУ знизив офіційний курс гривні, встановлюваний ним на 17 жовтня, на 4,94 коп. до 24,8352 UAH/USD, банкіри прогнозують курс гривні в листопаді в коридорі 25-26,5 UAH/USD.

Про це вони повідомили Українським Новинам.

Зі слів Станіслава Лисянського, начальника управління інвестиційно-торгового бізнесу банку "Альянс", на найближчому засіданні правління Національного банку очікується зниження облікової ставки, що, своєю чергою, зменшить привабливість ОВДП і гривні як ресурсу.

Таким чином, можливо глобальне зниження інтересу нерезидентів до ОВДП і скорочення вливання валюти в економіку України.

"Це може призвести до невеликої девальвації гривні. З іншого боку, очікуються рекордні надходження від продажу сільгосппродукції аграріями, що в змозі повністю компенсувати дефіцит. Крім того, НБУ збільшив плановий обсяг купівлі валюти на МВРУ до 30 млн доларів на день в очікуванні припливу валюти. Таким чином, ми не розраховуємо на сильну девальвацію. Коридор залишиться, можливо, в межах 24,50-26,50 гривень за 1 долар США до кінця поточного року", - сказав Лисянський.

При цьому трейдери Ідея Банку взазначають, що котирування по долару в листопаді проходитимуть у діапазоні 25-25,50 UAH/USD і на кінець року вийдуть на рівень 26 UAH/USD.

У 2020 році представник Ідея Банку очікує курс гривні близько 27 UAH/USD (середній за рік).

При цьому представник банку "Альянс" вважає, що в 2020 році курс гривні коливатиметься в межах до 28 UAH/USD.

"У 2020 році на курс долара впливатимуть багато різних факторів. Відповідно до прогнозів НБУ і Мінфіну, девальвації нижче за 28,00 гривень за 1 долар США чекати не варто. Тільки різка зміна настроїв нерезидентів, зовнішня кон'юнктура ринків і геополітична ситуація можуть змінити плановий макропрогноз уряду", - підкреслив Лисянський.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com