Enter your email address:

   
   
З'явилися перші подробиці нового закону, за яким на митниці будуть знищувати посилки з підробками

У Верховній Раді у другому читанні і в цілому прийняли законопроект (№1230), яким розширено список об'єктів права інтелектуальної власності, захист яких здійснюється при переміщенні товарів через митницю України.

Про це передає UBR.ua.

У пояснювальній записці зазначається, що необхідність його прийняття обґрунтована важливістю приведення положень Митного кодексу України відповідно до положень Регламенту ЄС.

Закон передбачає розширення випадків застосування заходів, пов'язаних з призупиненням митного оформлення товарів, підозрюваних в порушенні права інтелектуальної власності, в тому числі з ініціативи митного органу.

Наприклад, як йдеться в тексті документа, в разі припинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності такі товари можуть бути знищені під митним контролем без необхідності встановлення факту порушення прав інтелектуальної власності.

Якщо ж товари, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності, фактично знищать, їх власник звільняється від адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 476 Митного кодексу (передбачає покарання у вигляді штрафу та конфіскації товару). Але автори документа уточнюють, що норма про знищення не поширюватиметься щодо товарів, які ввозять або вивозять громадяни особисто.

Крім цього, в законопроекті запропоновано встановити особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Під невеликою партією маються на увазі товари в одному відправленні в кількості не більше трьох одиниць або загальною вагою брутто не більше 2 кг. При підозрі в порушенні прав інтелектуальної власності такі товари також можуть бути знищені. Рішення про останнє приймає керівник органу доходів і зборів або уповноважена ним особа.

Раніше повідомлялося, що список дозволених товарів для провезення через пункти пропуску на Донбасі замінять переліком заборонених.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com