Enter your email address:

   
   
Закон про мову: блогер застеріг Україну від долі Білорусі

У Білорусі вже майже не залишилося білоруської мови. І сьогодні в країні дуже складно знайти людей, які знають свою рідну мову.

На цьому наголосив блогер Андрій Карпов (Полтава) в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

На думку блогера, в Україні не створені належні умови, щоб людині потрібно було вивчати українську мову.

«Коли кажуть «російськомовні», то це звучить так, ніби говорять про людей з обмеженими мовними можливостями. Проблема в тому, що в Україні не створені умови, щоб людині потрібна була українська мова.

І це питання не повинно підійматися лише перед виборами, щоб швидко вирішити проблему на користь політичного рейтингу. Потрібно, щоб українізація була незворотною, щоб ця проблема взагалі зникла», – підкреслив Андрій Карпов.

Активіст зауважив, що досить багато спілкується із росіянами і щоб порівняти ситуацію, запитав у них про наявність україномовних шкіл у Росії.

«Оскільки росіяни дуже сильно переймаються тим, що в Україні утискають російську мову, я в них часто запитую, скільки в Росії є українських шкіл? Нуль. І це незважаючи на те, що велика кількість українців примусово чи добровільно емігрувала до Росії – це і Зелений Клин, і велика кількість українців, які проживають у Тюменській області. Але вони не мають можливості навчати своїх дітей українською мовою», – констатував Карпов.

Відтак він упевнений, що українці повинні виходити, передусім, із власних інтересів і міркувань. І якщо є мета і надалі зберегти Україну суверенною державою, то, передусім, потрібно захищати рідну національну мову.

Також активіст навів приклад із Білоруссю й мовною ситуацією в країні та застеріг, що таке може загрожувати й Україні.

«Білорусь – це мій біль. Білоруси нам дуже рідні за мовою, і коли ми спілкуємося з білорусом, то розуміємо один одного на 95%. Натомість, якщо з росіянином заговорити українською, то він просить перейти на російську, бо ж не розуміє мови.

Але проблема в тому, що в Білорусі вже майже не залишилося білоруської мови. І сьогодні в країні дуже складно знайти того, хто знає свою рідну мову. І тому ми маємо дуже уважно подивитися на них – це шлях України, якщо зараз не зробити всі необхідні кроки задля захисту своєї мови», – застеріг Андрій Карпов.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло 2059 поправок.

Під час вечірнього засідання ВРУ 14 березня депутати дійшли до 490-ї поправки до законопроекту. Роботу над «мовним» законом продовжать у вівторок, 19 березня.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com