Enter your email address:

   
   
ноутбук

Технології міцно входять в наше життя, але при цьому залишаються вельми крихкими.

Ми ж в силу звички ставимося до них, як до чогось належного, і часто не усвідомлюємо, як своїми необережними діями завдаємо шкоди своїм дорогих іграшок. Ось, наприклад, шість поширених шкідливих звичок, які регулярно відправляють на звалища тисячі ноутбуків.

Часті включення і виключення

Деякі люди думають, що комп’ютер проживе довше, якщо його частіше вимикати. Такі користувачі відключають харчування, навіть якщо відлучаються від монітора на якісь півгодини. І не здогадуються, що таким чином вони лише скорочують життя комп’ютера. Адже найбільш сильно електронні компоненти зношуються саме в момент старту.

Якщо ви плануєте використовувати комп’ютер цілий день, не варто відключати харчування всякий раз, як йдете на перерву. Увімкніть його один раз, а протягом дня користуйтеся режимом очікування. До слова, це справедливо не тільки для ноутбуків, але і для настільних ПК.

Перегрів

Комп’ютери не просто так оснащуються кулерами. Перегрів шкідливий для будь-якої електроніки, але для ноутбука він особливо небезпечний. Портативні комп’ютери мають більш щільну компоновку внутрішніх елементів, тому охолоджувати їх важче, ніж звичайні системні блоки. Також ноутбуки оснащені акумуляторами, які від перегріву можуть виходити з ладу. Тому ноутбук, навіть вимкнений, не можна залишати в салоні машини на спеці.

При роботі на ноутбуці також важливо стежити за тим, щоб вентиляційні отвори на корпусі нічим не перекривалися. На жаль, користувачі часто про це забувають і кладуть комп’ютер на коліна або на м’яку постіль, перекриваючи вентиляцію.

Якщо ви змушена працювати з ноутбуком на колінах, скористайтеся вентильованого підставкою. Або хоча б підкладіть під комп’ютер якусь тверду дошку або велику книгу, яка буде імітувати поверхню столу.

Повний розряд батареї

Раніше в статті про те, як правильно заряджати батарею смартфона, ми вже розповідали про те, що сучасні літій-іонні акумулятори найкраще почувають себе, якщо заряд в них підтримується на рівні 20-80%. Для ноутбуків це теж справедливо. На жаль, дуже часто користувачі тягнуть з підзарядкою до моменту, коли комп’ютер сам повідомляє про критичний рівень енергії. Повний розряд батареї призводить до того, що акумулятор потроху втрачає свою ємність.

Засмічення клавіатури

Сміття, що падає на клавіатуру, може потрапляти всередину ноутбука і приводити до перегріву його внутрішніх компонентів. У деяких випадках це навіть може призвести до замикання. Тому тримайте комп’ютер в чистоті і намагайтеся не допускати, щоб пил і крихти провалювалися під клавіатуру.

Несвоєчасні поновлення

Оновлення операційної системи і встановлених програм можуть бути вельми настирливими і дратівливими. Але ігнорувати їх повністю не можна. Дуже часто вони усувають небезпечні уразливості. Так, торішньої епідемії вірусу-здирника WannaCry можна було легко уникнути. Адже все 500 тисяч заражених комп’ютерів не встановили оновлення безпеки, що вийшло за два місяці до атаки.

Мораль проста – намагайтеся оновлюватися вчасно.

Транспортування включеного ноутбука з HDD

Жорсткі диски бояться тряски під час роботи. Тому ноутбуки, в яких в якості носія використовується HDD, портативні досить умовно. У включеному вигляді з якими слід поводитися обережно, не трясти і зайвий раз не перевозити.

Слід зазначити, що до ноутбуків з твердотілим накопичувачем SSD це не відноситься. По суті, SSD – це велика флешка без рухомих компонентів всередині. Тому накопичувачі такого типу не бояться тряски.

Loading...
 
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com