Enter your email address:

   
   

«Я вважаю, що початковий розклад також має на увазі велику частку відповідальності російської сторони за вирішення конфлікту».

Намагання Росії переглянути свою роль в нормадській зустрічі та в засіданнях ТКГ в Мінську викликає занепокоєння в Європи. По це заявив посол ЄС Маркус Едерер, повідомляє «Интерфакс».

"У той же час розвиток ситуації, який спостерігається останнім часом, викликає стурбованість. Я б назвав це спробами Росії переглянути свою роль в "нормандському форматі" і ТГК, а можливо навіть і надати їй нового змісту" - сказав Едерер.

Про це, за його словами, свідчить позиція російських радників під час останнього раунду переговорів у нормандському форматі, а також лист Дмитра Козака, який сигналізував про вихід Росії із нормандських переговорів щодо примирення на Донбасі на рівні радників лідерів держав.

Едерер нагадав, що в обох переговорах Росія виступала з самого початку в якості сторони конфлікту в Донбасі.

"Я б сказав, що цей факт не узгоджується із заявами, які останнім часом ми все частіше чуємо з боку наших російських партнерів про те, що бойові дії на Донбасі — це внутрішньоукраїнський конфлікт. Я вважаю, що початковий розклад також має на увазі велику частку відповідальності російської сторони за вирішення конфлікту" - наголосив посол.

Він також зазначив, що будь-які натяки Росії на її вихід з переговорів або на бажання їх змінити будуть негативно впливати на врегулювання конфлікту на Сході України.

Едерер також нагадав, що головною умовою будь-якої значної зміни відносин з Росією для ЄС є прогрес щодо Мінських угод, спрямованих на врегулювання конфлікту на сході України, і виконання цих угод.

"Така позиція ЄС, і вона не зміниться" - заявив він.

Нагадаємо, заступник глави адміністрації Путіна Дмитро Козак направив лист глав МЗС і канцеляриям лідерів Німеччини, Франції та України, в якому заявив про вихід з переговорів по Донбасу на рівні радників лідерів "нормандської четвірки".

У листі Козак назвав переговори з Донбасу на рівні радників голів держав "нормандського формату" безглуздими і запропонував відмовитися від цього формату.

Також він назвав беззмістовним проект документа, який опрацьовується в рамках "нормандського формату".

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com