Enter your email address:

   
   
ЗМІ: Представники влади не усвідомлюють значення української мови

Газета «День» пише про російські плани в Україні, які стали зрозумілішими після зустрічі радників глав держав «нормандської четвірки» в Берліні.

Видання зазначає, що по завершенню переговорів заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив про досягнуті домовленості. Мовляв, голова української делегації запевнив, що Верховна Рада розгляне питання про коригування постанови про оголошення місцевих виборів. За словами ж керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, українська сторона нічого не обіцяла.

Росії вкрай потрібно, щоб постанова Ради про призначення місцевих виборів була переглянута. Причина, пояснює авторка  статті, міститься в змінах, що їх зареєстрував депутат від «Слуги народу». «З нової редакції документа – якщо він буде ухвалений – повністю зникають згадки про Росію як країну-агресора. Автори пропонують прибрати слова про відновлення Україною контролю над державним кордоном, про виведення всіх контрольованих, фінансованих, керованих Росією військ та угруповань... Гра полягає в тому, щоб змусити суспільство сперечатися, а чи дійсно влада погодилася на вибори в окупованих районах під російським контролем. Хоча дивитися потрібно в інший бік», – наголошує дописувачка. Принаймні, додає, щоб пильнувати, аби влада не погодилася викреслити з українського законодавства факт російської агресії проти України.

«А що ж патріотична спільнота може протиставити всьому цьому? Марш, скандал у фейсбуці, збір підписів під петицією?» – запитує журналістка. Спрощення та хайп відволікають увагу від розуміння, що у такий тривожний час єдині структури, які є у проукраїнської частини громадян, партійні, зазначає Волошина. І додає, якщо Росія діє системно на всіх фронтах, то колективна Україна відповідає точково. 

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що закон про мову ухвалювали під тиском минулорічної президентської кампанії п’ятого президента України Петра Порошенка, тому він не враховує інших точок зору. Про це міністр сказав в інтерв’ю «Українській правді». Він зазначив, що «посадовці мають розмовляти українською, але ми не можемо забороняти людям говорити так, як вони хочуть».

 

«Ткаченко, як і багато людей із теперішньої владної команди, не усвідомлює значення української мови, культури для країни. Культурної політики немає», – зазначає журналіст "Страна".

Кожен громадянин України повинен знати українську мову, наголосив  Зеленський у травні цього року.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності (за винятком деяких положень) закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com