Enter your email address:

   
   
Прогресу за Мінськими угодами не буде – Лавров

Без виборів на Донбасі за своїми правилами Росія домовлятися не збирається.

Попри неодноразові нагадування ЄС про необхідність виконання Мінських домовленостей Росією, Москва все одно звинувачує Київ в недотриманні угод.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив телеканалу RTVI, що в Москві не розраховують на прогрес у виконанні Мінських домовленостей при нинішньому керівництві України.

"Я не думаю, що при нинішньому українському уряді, як і при попередньому президенті, буде якийсь прогрес у виконанні Мінських угод, хоча б тому, що про це публічно каже сам президент Зеленський, віце-прем'єр Резніков, який відповідає за роботу в контактній групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Також про це говорить міністр закордонних справ України [Дмитро] Кулеба " , – сказав міністр.

"Вони заявляють, що Мінські угоди потрібні, їх не можна розривати, бо на цих угодах і на звинуваченні Росії в їхньому невиконанні грунтується політика Євросоюзу і США щодо продовження санкцій проти Російської Федерації , – зазначив він. – Проте, таке перекручене розуміння суті Мінських угод, вірніше, спроба звалити все на Росію, хоча Росія там жодного разу не згадана, глибоко проникло в свідомість наших європейських колег, включаючи Францію і Німеччину, які, будучи співавторами Мінських угод разом із нами, українцями і Донбасом, не можуть не розуміти, що українці просто спотворюють свої обов'язки, намагаються від них відійти і нав'язати інше прочитання Мінських угод" .

"Але навіть і в цьому разі звучать заяви з вуст перерахованих мною товаришів, а також колишнього президента України [Леоніда] Кравчука, який зараз очолює українську делегацію в Контактній групі в рамках Мінського процесу, про те, що Мінські угоди в такому вигляді нездійсненні, їх треба переробити, поставити "з ніг на голову" і для початку віддати Донбас під контроль українського уряду і армії, а вже потім думати, які реформи на цій території України можна буде проводити", – сказав міністр.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com