Enter your email address:

   
   
Що слід змінити в виборах, і виборцях, кандидатах на владу, щоб кардинально поправити ситуацію в напрямку сталого поліпшення?

Українську державу знищити зовнішній ворог не в змозі завдяки потужній міжнародній підтримці України, стійкості патріотів на фронті, відданості волонтерів, підтримкою патріотів тилу.
Але внутрішній ворог, яким, на жаль є олігархічна влада, прагне до тотального розорення України і капітуляції перед ворогом зовнішнім.

Але ж ця влада сформована легітимним способом , шляхом всенародного волевиявлення всіх... і незрілих, лінивих, дезорієнтованих, чи підкуплених українців. І пофІгістами, які полінувалися прийти на вибори.
І нині вони мають те, чого заслужили своєю безвідповідальністю.
А що слід змінити в виборах, і виборцях, кандидатах на владу, щоб кардинально поправити ситуацію в напрямку сталого поліпшення?
Але спершу дам відповідь на запитання всіх дописувачів, які втратили орієнтири і запитують мене: - Хто ж такі патріоти України?
Відповідаю: Патріот України - це той, хто ставить ідею існування і процвітання Незалежної України вище від своїх власних, національних, групових, сімейних, конфесійних і партійних інтересів і готовий служити інтересам України безкорисно, самовіддано і послідовно!
А переходячи до розгляду проблем виборів,зазначу: Обраними в представницьку владу не можуть бути вороги України і навіть ті патріоти, в яких немає готових "рецептів" до законодавства в плані - як змінити нинішня погане на ліпше, які не здатні творити у вказаному руслі. Бо незадоволенні всі, виголошувати лозунги можуть майже всі, а творити та розвивати Державу, регіон... здатні лише ОДИНИЦІ, а не всі!
А тепер щодо виборів.
Загальне питання влади. Україна парламентсько-президентська республіка. Тому саме парламент має визначати всі основні напрямки розвитку і функціонування Держави. Підбирати для реалізації цих напрямків персональний склад виконавчої влади. коригувати його діяльність, змінювати керівників міністерств та відомств в випадку їх неефективної роботи. Навіть об'являти імпічмент президенту країни, якщо його діяльність носитиме характер, невиконання законів, зловживання законами та Конституцією, прийнятих парламентом.
Тому роль депутатів -архіважлива, архівідповідальна і архізначима для збереження і розвитку держави у всіх її сферах, в піднесенні духовного і життєвого рівнів населення, в забезпеченні зростання авторитету України в співдружності цивілізованих держав.
Тому й вимоги, при підборі персонального складу чергового парламенту, мають бути зі сторони виборців вдумливими і відповідальними. Відповідальними за долю держави, і як похідна від їх вибору -відповідальними за рівень комфорту власного проживання, власної роботи, зарплати, за рівень особистої і підприємницької свободи, за рівень захисту держави і особи в ній, - кожного виборця і його сім'ї!
І якщо сказати інтегрально, але приземлено, то вибір депутатів у всі представницькі органи- це вибір свого і своєї сім'ї майбутнього благополуччя на наступні п'ять років. Тому до процесу виборів слід відноситися свідомо, скурпульозно, непримиренно, непідкупно. І не вірити чуткам, які розпускали і розпускають "втіхаря" всі недобросовісні політики, органи влади і їх спецслужби та холуї, що , буцімто, від виборців на виборах нічого не залежить. Навпаки - від принциповості, непідкупності і свідомості виборців залежить АБСОЛЮТНО ВСЕ - їх майбуття на протязі 5-ти наступних років і майбуття держави. Повторюю - залежить АБСОЛЮТНО ВСЕ!
1. Питання номер 1 щодо форми виборів: партійні списки чи мажоритарка?
-Моя позиція - лише мажоритарка!
Бо партійні списки- то є міф. Причому міф АБСОЛЮТНИЙ! Бо виборчий список партії не формує вся партія, а лише затверджує... і то - не вся партія, а лише делегати з'їзду партії. А делегатів на з'їзд фільтрує голова партії. І партійний список складає голова, включаючи туди не лише професіоналів і продуктивних, а в більшості - баласт, але відданий особисто йому і лише йому , який впевнено буде підтримувати саме його у всіх ситуаціях, а не програму партії. І лідер стервозно відстоює своїх саме в прохідній частині виборчого списку. А з'їзд лише вносить деякі кадрові корективи в заготовлений головою список і визначає номер їх місця в партійному списку. То не загально-партійний, а кулуарний список. Тому й результати діяльності таких депутатів дуже різняться як від програми партії, так і від публічних передвиборчих обіцянок свого лідера, які також не завжди співпадають з програмними цілями партії. Бо вони навмисно гіперболізовані для підняття передвиборчого іміджу лідера. Тому й такий толк від списочних "партійних" депутатів в парламенті, і в державі.
При виборах за партійними списками всі виборці орієнтуються лише на позицію партійного лідера. Йому довіряють, за нього голосують, але дуже мало виборців мають хоч якесь уявлення про тих, хто в списку! Тобто голосують не за партію, не за конкретних списочників, за котів в мішку - позиція і здатності яких можуть дуже різко відрізнятися від лідера, а голосують виключно за лідера, за його позицію (програму) яку він обнародував як лідер партії!
Тому й після виборів, фракції розпадаються, частина стає "перебіжчиками", частина - опозицією до лідера, частина не працює -прогулює, займається влаштуванням особистих справ, а інша працює, але не може, не знає, чи не вміє що писати, що приймати! В результаті партійна фракція в парламенті - вже не моноліт. І виникає потреба її зганяти до купи адміністративно, обламувати непослух, стимулювати ''баблом'' в конвертах, роздавати "злачні місця" для бізнесу їх дружин, дітей, мам, бабусь, тещ. І фракція розповзається! А на вибори йшли ж монолітом.
На мажоритарних виборах більшість виборців знають минулу діяльність, особистість і "прощупують" кожного кандидата в депутати! І намагаються відібрати ліпшого (на їх думку) при голосуванні. А прийшовши в парламент депутати зі спільними позиціями знайдуть один одного і створять монолітні фракції!
Та й саме головне - голосування лише за партійними списками - обмежують конституційні права абсолютно всіх БЕЗпартійних на їх право самовисунення і на можливість бути обраним в самий високий представницькі орган держави, до влади!!!
2. Проблема 2 - проблема "вождизму" партійних лідерів.
Вождизм дуже небезпечне явище у всьому світі. Там де вождь "бронзовіє" - ні в одній країні його правління толку не було, немає і не буде! А толк можливий лише тоді, коли вождь випереджує все своє оточення і суспільство, партію, фракцію на порядок вище - в рівні особистого розвитку, в інтелекті, чесності, порядності. Ліпше інших бачить куди йти і вести за собою державу, який обирати шлях, як досягнути мети, кого кого призначити на відповідну посаду!
Але таких людей в цілому світі не більше сотні. Генії народжуються надзвичайно рідко.
І ми можемо в цьому дуже легко переконатися. За минуле століття в цілому світі змінилися кілька тисяч президентів, прем'єрів, диктаторів. Але здатні були різко переломити ситуацію на ліпше і добилися беззаперечного успіху для своїх держав і населення - лише одиниці. Це Рузвельт, Рейган, Черчилль, Тетчер, Де Голль, Ататюрк, Лі Куан Ю, Ден Сяо Пін, Мандела, Ерхард, Гавел, Піночет, Голда Меїр, Мубарак. Майже всіх назвав... І відмітьте, абсолютно їх всіх опісля звинуватили в диктаторстві бездарі в своїх же країнах і за кордоном, деяких і судили. Всі інші диктатори, але не генії, або не добивалися одночасного розвитку держави і життєвого рівня населення, або не мали успіхів взагалі... бо не генії!
Тому до обіцянок лідерів навести порядок "залізною рукою" слід відноситися дуже обережно, бо вони бажане видають за можливе, або й просто - обманюють!
Але не всі (як названі вище) здатні підбирати в свої команди талановитих сподвижників. Абсолютна більшість "лідерів" намагається підібрати в свої помічники, в своє оточення набагато слабших себе, щоб на їх фоні виглядати "скалою". Але й не завжди підбирали патріотів, а зручних та улесливих. От згадайте... Наведу рельєфний приклад. Грамотний і Патріот за духом - Ющенко підібрав в своє найближче оточення Балогу, Жванію, Червоненка.. і ін. Де тепер, в якому таборі за духом назване мною його найближче оточення та й сама "скала"? А я в той час був безробітним і сам Ющенко обіцяв - нуууу - то злочин - щоб Пилипчук гуляв безробітним в Україні... Негайно, назавтра ж.... Але ні негайно, ні назавтра, ні потім - обіцяного не відбулося. Він не міг себе пересилити, щоб ще хтось грамотний "псував ідеальну" картину однозначного "височіння скали". А який результат для держави від патріота Ющенка? Скільки процентів підтримки він отримав на повторних виборах?
Я навів приклад неуспіху і непорядності демократичного і патріотичного президента, Але й наступні - Порошенко і ЗЕ підбирали в свою команду, слухняних, ручних "золотошукачів", а не глибоких професіоналів, Тому й результати - відомі!
Ще раз повторюю: вождизм- це зло взагалі, а на владному Олімпі - стократ!
3. Ідеологія!
Державою мають керувати у всіх її гілках та сферах ЛИШЕ патріоти (хто такі патріоти - дивись на початок цього допису). Бо лише тоді Успіх держави і рівень життя може задовільнити виборців. Тому і виборці мають обирати в представницькі органи лише патріотів, але лише на мажоритарному принципі. Бо партійний принцип і вождизм партійних лідерів- нищівні!
Особисто мені близька ідеологія Свободи, Правого сектору, С-14, Тризуба, ОУН, Нацкорпусу.... Але чому так багато цих партій на одному патріотичному полі? Яку з них обрати виборцю?
Знову вимушений повернутися в минуле і до вождів...
Коли дезінтегровували громадсько-політичну організацію РУХ на партії патріотичного толку, я виступив категорично проти, тому що це знаменувало собою початок трагедії всіх патріотичних сил, а відповідно - і України. Я на знак протесту не вступив і жодну партію-осколок РУХУ. Я тоді аргументував, що нові партії не добавлять патріотичного поля в Україні, і нових патріотів в партії. А лише розпорошать існуючі патріотичні сили, які в боротьбі за проходження в парламент керівників нових партій змусять бувших РУХівців чубитися між собою, за чим - неминучий програш демократичних і патріотичних сил- в цілому! Та й громадська організація РУХ має набагато потужнішу сенергію, бо в неї могли входити і партії, і громадські організації, і окремі громадяни, а дезінтеграція РУХУ позбавить патріотичний фронт синергії. Не послухались. Де тепер ті, першовідколоті від РУХУ партії, де тепер представництво патріотів в парламенті?
Далі про вождизм з особистого досвіду... Абсолютно всі лідери нововідколотих уламків РУХу пропонували мені вступити в ряди саме ними очолюваних партій. Я відмовився з двох причин: - я не поділяю позиції лідерів нових партій на дезінтеграцію РУХУ, і не розумію - в яку мені партію тепер вступати, якщо вони всі однакові, носять одну патріотичну ідеологію, але організаційно - роз'єднані? Вступлю до Лук'яненка, чи Чорновола, всі інші лідери інших патріотичних партій (Павличко, Яворівський, Хмара, Горині, Поровський) будуть на мене ображатися, що вступив не в їхню партію і на виборах всі боротимуться проти мене, ратуючи за своїх висуванців -кандидатів в депутати від своїх партій! В 1994 році, я як безпартійний - йшов на вибори самостійно в Івано-Франківську. Перед реєстрацією кандидатом в депутати до мене знову підійшли Чорновіл і Танюк та ще раз запропонували - Вступай в нашу партію, забезпечимо тобі 100% -ну перемогу. Я тоді відповів: Скажіть , а чим ви відрізняєтесь від сталіна- брєжнєва, при яких партійним ліфтом піднімалися в кар'єрі партіййні бездарі, які й призвели до розвалу союзу, а результативних і працьовитих, але безпартійних - не допускали навіть близько до входу в кар'єрний ліфт?
Але я на виборах - переміг! Проти мене вони виставили якогось хлопця, який весь час на мітинги, зібрання, в буфет ходив з власною собакою. Проводили проти мене потужну дифамаційну політику, як і кгб срср на виборах 1990 року. Але я потрапив в парламент. На Голову Комітету в другому скликанні мене ніхто з колишніх побратимів не підтримав. Майже всі високі посади очільників Комітетів, які в першому скликанні займали РУХівці, відійшли нашим ідеологічним опонентам-противникам! Більше того, я не зміг провести в парламенті ні однієї своєї розробки, ні планів виходу з кризи, ні законів по вдосконаленню механізмів господарювання в різних галузях економіки і сфер відносин. Ні однієї з 28 моїх самостійних розробок Ось наслідки вождизму.
А після того, як я подивився, як "вожді" переатестовували кгбістів в СБУ.... Запитуючи їх : "-Незалежність України, визнаєш , підтримуєш? Служитимеш вірно?" Кого запитували? - Тих, в кого генеральські погони і груди , як іконостас - в медалях і орденах, які отримали від кпсс-кгб за успішну боротьбу проти українського буржуазного націоналізму? (В Україні це було саме основне і головне завдання кгб!) Я побратимам тоді сказав, що переатестовуючи слід було подивитися лише на одне - на їх особові справи - які справи проти українських патріотів ті кгбісти вели і які вердикти по них вони виносили, за що отримували зірки, лампаси, папахи, ордени й медалі . І.... розсварився вщент, сказавши - за ваш патріотизм, за вашу боротьбу, за ваше сидіння в тюрмах ДО Незалежності і діяльність в перший рік парламенту - вам ,кожному слід поставити золотий пам'ятник. Але ви сиділи - або забагато, або замало. Бо за те, що ви вдіяли з РУХом і атестатацією в СБУ чекістів - комуністів , вас слід під тими ж пам'ятниками і роздерти на шматки, бо за час Незалежності, більшої шкоди майбуттю України від вас і вашого вождізму - ніхто не наніс! І на другому скликанні я завершив свою політичну кар'єру- бо мої закони вже не приймалися, а бути причетним до подальшого знущання над жителями України я не побажав!

А далі було висування генералів КГБ в президенти України, їхній розгром панахиди по патріарху Володимиру, торгівля зброєю, розвал економіки і... паралельно - проголошення патріотичних лозунгів... Одягання вишиванок... Тобто, демонстрація зовнішніх ознак патріотизму.
Хто погодиться читати далі -поїхали...
4. Про партії.
Хто має очолювати і на який термін партію? Хто не може її очолювати?
Очолювати може лише обраний на всепартійному голосуванні, а не на з'їзді. Може очолювати лише два п'ятирічні терміни. І то - лише в випадку, якщо партія проходить в парламеннт, а на наступних виборах, не втрачає рівень свого представництва в ньому.
НЕ може очолювати Партію, лише той, хто на виборах набрав менше голосів, ніж його однопартійці. Хто , на чолі партії провалив парламентські вибори.
Тоді буде вимогливий підхід її членів до керівництва Партії.
Он Тягнибок - більше 30 років керує "Свободою", Довше ніж сталін і брежнєв. А які результати політичної діяльності "свободи"? один раз зайшла в парламент і все. Сам тягнибок, на президентських виборах в 4 рази нижчу, ніж партія на парламентських. І що - й далі керує. І на дивлячись на те,що в партії маса патріотичних і професійних партійців, але ... вибирають Голову на з'їзді, а не на всепартійному голосуванні. А що відбувається на з'їзді з формуванням передвиборчого списку - я описав вище. Який результат? Партія, маючи потужну патріотичну ідеологію, потужних і патріотичних членів - але стала хворою з таким головою (стала хвора на голову), а в підсумку -втратила підтримку не лише всього суспільства, але й у в регіонах її зародження!
Але головне - втратила можливість провести свою, вірну ідеологію в цілому суспільстві. А без ідеології патріотизму- хворіє суспільство на "ватну хворобу"!
Ось вам і наглядна демонстрація значення і ролі особистостей не лише в партії, але й в державі!
5.Праймеріз.
Для того щоб висунуті партіями та самовисуванці були підтримані більшістю виборців, визначені ними як найбільш вдалі та перспективні - всі кандидати від всіх партій та самовисуванці мають пройти первинні вибори - праймеріз за місцями їх проживання (роботи). Вибори- праймеріз - за право бути зареєстрованим в якості кандидата в депутати на основних виборах від округу. І Лише після цього тих (три-п'ять) кандидатів, які отримають найвищу підтримку на праймеріз , можуть бути реєстровані окружною комісією, як кандидати в депутати по округу. Незалежно - вони висуванці партій чи самовисуванці , вони мають бути зареєстрованими в якості кандидатів в депутати від округу. Вказана кількість визначається тим, що рівень підтримки може бути приблизно однаковим в кількох перших переможців праймеріз. та й-щоб зберегти можливість виборців -самого вибору на виборах,
6. Виборчі Комісії,
Виборчі комісії ЗОБОВ'ЯЗАНІ перевірити кандидатів лише на судимість за корисливі та антидержавні злочини, яких не мали права висувати партії, або які не мали права самовисуватися для участі в праймеріз.. .
І після цього окружні виборчі комісії зобов'язані в безспірному порядку зареєструвати кандидатами в депутати перших трьох (п'ятьох) , хто набрав найбільшу кількість голосів на праймеріз, кандидатами в депутати по округу.
Що це дає?
Перше:- ліквідацію "простиней" бюлетнів зі списками кандидатів на основних виборах. Спрощення та суттєве скорочення часу їх опрацювання як в дільничих та окружних комісіях, а в підсумку - і в ЦВК
Друге : - глибше ознайомлення виборців з кандидатами.- на праймеріз та й на основних виборах
Третє і найголовніше: - партії однойменного політичного спрямування будуть ВИМУШЕНІ об'єднуватися за висування дійсно найбільш достойних, щоб спільно голосувати за них як на на праймеріз, так і на основних виборах. Це і є реальний спосіб нейтралізації роздрібненості партій, а також їхнього електорату. І саме основне - шлях до їх наступного організаційного об'єднання- як самих партій спільного ідеологічного спрямування, так і їхнього електорату!!
7. Організація контролю за виборами.
Окружна виборча Комісія ЗОБОВ'ЯЗАНА (обрати першу пятірку переможців на праймеріз-виборах, які набрали найбільшу підтримку на праймеріз. І зареєструвати їх кандидатами в депутати - зареєструвати без всяких обмежень та додаткових умов. Зареєструвати по два спостерігачі на кожну виборчу дільницю від кожного з учасників праймеріз - за його особистим представленням. Але й на основних виборах вони мають право бути присутніми, не дивлячись на те , що їхні кандидати не пройшли праймеріз. Цим забезпечується масовість та неперервність контролю за виборами та процесом підрахунку голосів, складанням та відправкою протоколів.
Всі спостерігачі мають бути забезпечені № телефонів всіх чергових прокуратури, поліції, СБУ по округу. А також телефонами ЦВК і чергових Генпрокуратури, поліції, СБУ в центрі - в Києві. - на випадок, якщо конфлікти не вдається владнати силами та засобами місцевих органів правопорядку! Спостерігачі мають право безперешкодно проводити аудіо-відео-фотозйомку за всім процесом виборів, підрахунку голосів і встановлення їх кінцевих результатів. А також контроль інформації, яку передають окружні комісії в ЦВК, та в органи правопорядку. Всім (і кожному) із спостерігачів, а також кандидату в депутати мають бути виданими на руки відповідні протоколи комісій з мокрими печатками!
За такою схемою - результати виборів по всій державі будуть відомі всім і вже на наступний ранок.
Затримка відправлення протоколу окружними комісіями в ЦВК на більш ніж одну добу від дня виборів має бути кримінально караною.
Чергування і охорона виборчих дільниць і окружних комісій - правоохоронцями -традиційна. Але в випадку їх НЕреагування на порушення - вони мають бути звільнені зі служби в перший же робочий день після дня голосування!
Затримка офіційного оголошення результатів виборів самим ЦВК, терміном більш ніж на дві доби від дня голосування - теж має бути кримінально караною!
8. Участь у виборах всіх виборців не добровільна, а обов'язкова. Тоді влада буде обрана всіма виборцями, а не тими хто не полінувався прийти на вибори. Тоді й обранці будуть Всенародно обраними.
За ухилення від участі в виборах - покарання, аналогічне як за ухилення від військової служби. Тоді й ніхто не посміє сказати -я їх не обирав. Тоді й масовішими будуть вимоги до обраних депутатів і активнішим процес коректування їх поведінки депутатів.
9. Все голосування - лише в один день. Відкріпні талони дійсні також один день. На дільницях талони відбираються, а в паспорт (в електронний список виборців) ставиться (вноситься) відмітка "відкріпний талон- погашений"
10. Відкликання депутатів. Право виборців - безперечне. Проводитись має відбуватися шляхом голосування. Організовується ЦВК - на вимогу однієї третини виборців підписними листами. Можна заповняти і голосувати дома, і пересилати в виборчий округ звичайною поштою чи мейлом.
От і всі незначні зміни, які я пропоную щодо виборів.

Володимир Пилипчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com