Enter your email address:

   
   

Голосіївський суд Києва 6 лютого провів чергове засідання у справі прокурора ГПУ Костянтина Кулика, звинуваченого у незаконному збагаченні.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор антикорупційної прокуратури Сергій Козачина подав клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді 35 тис. грн. застави, а також про накладення грошового стягнення за неявку до суду в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Він нагадав, що у липні 2016 до Кулика застосовувалось особисте зобов’язання. На сьогодні строк обов’язків закінчився.

«За 2018 рік відбулося лише одне судове засідання по факту. З’явились нові обставини, що необхідно звернутися про застосування запобіжного заходу. Кулик неодноразово без поважних причин не з’являвся на судові засідання. Зокрема, 22.05.2018 Кулик, будучи завчасно повідомлений про судове засідання, не прибув та не надав будь-яких документів, що вказували б на поважність неприбуття. Після того судовий розгляд відбувся лише один раз і досліджувались диски з тимчасового доступу до банківської таємниці. На тому засіданні на запитання головуючого Кулик сказав, що надасть документи пізніше. До сих пір дослідження документів судом і учасниками процесу не відбулося.

Аналогічно 11 грудня 2018 року розгляд не відбувся через неявку обвинуваченого у зв’язку з перебуванням у відпустці за кордоном. Будучи 29 жовтня 2018 ознайомлений під особистий підпис про призначення судового засідання саме на 11 грудня 2018… Кулик звернувся до керівництва Генеральної прокуратури… про надання йому відпустки на 14 днів як учаснику бойових дій… Без будь-яких документів про перебування за кордоном у день судового засідання ні ним, ні захисниками надано не було. Лише усно повідомив, що він перебуває за кордоном… Відповідно до КПК, перебування у відпустці не є поважною причиною для неявки до суду. Більш того, 5 грудня 2917 та 12 лютого 2018 Кулик не з’являвся на судові засідання без повідомлення про причини… Через такі дії обвинуваченого провести судовий розгляд у розумні строки не представляється можливим. У 2017 засідання були аж чотири рази. У 2018 – лише один.

Крім того, Кулик є посадовою особою органів прокуратури. Обіймає посаду заступника керівника департаменту ГПУ, що надає йому можливість впливати на свідків у кримінальному провадженні з використанням свого службового становища, а також узгоджувати свої показання з близькими особами, що негативно впливатиме на їх намір та можливість давати правдиві свідчення в ході судового засідання… Також перешкоджати іншим чином. Куликом подано скаргу на старшого групи прокурорів Грищука та на мене про внесення неправдивих відомостей до вказаного клопотання. КДКП відмовила у відкритті провадження. Крім того, Куликом внесено заяву до ДБР  та розпочато кримінальне провадження стосовно мене як прокурора про внесення неправдивих відомостей до клопотання щодо його неявки в судові засідання. В цьому провадженні допитувались прокурори, які входять до групи прокурорів, в тому числі, допитувався я. Не знаю, як суд до цього поставиться. Я вважаю, це є красномовним фактом перешкоджання кримінальному провадженню з використанням свого службового становища», – пояснив прокурор Козачина.

Окрім застави, на Кулика попросили покласти обов’язки: не відлучатися з Києва без дозволу суду, повідомляти суд про зміну місця проживання і місця роботи, утриматися від спілкування зі свідками у справі, здати паспорт для виїзду за кордон.

Захист щодо запобіжного заходу заперечував. З їх слів, клопотання про грошове стягнення вони не отримували, але вони погодилися розглядати його, не вимагаючи часу не ознайомлення.

Адвокати повідомили, що 22.05.2018 Кулик перебував на лікарняному за кордоном і до матеріалів справи була долучена копія довідки з цього закладу. У день судового засідання про лікування було повідомлено в письмовому клопотанні захисника. 29 жовтня 2018 Кулик розписалися у документі про призначення судового розгляду. Але у зв’язку зі зміною складу суду дата наступного засідання була невизначена. Кулик та його захисники ставили підписи в розписці без дати. А дата була встановлена пізніше і це підтверджується відповіддю Голосіївського суду на запит адвокатів.

Щодо звернень до кваліфкомісії прокурорів і Державного бюро розслідувань, то адвокат Мельник підкреслив, що ці органи Кулику не підпорядковані і доказу впливу на них нема. Крім того, в обвинуваченого є процесуальні права і він може звертатись до будь-яких органів для свого захисту. Тому адвокати вважають, що інформація прокурора про неявку Кулика в суд із неповажних причин є завідомо неправдива.

«Прокурор Козачина опинився в такой ситуации, где он будет вынужден отвечать за фальсификации, которые он совершил в этом уголовном производстве. Боясь этой ответственности, он старается всячески повлиять на меня, осуществить давление… Отстранение от посады или избрание меры пресечения. Для вручения ходатайства Козачина и Грищук вызвали меня повесткой, явно нарушив требования КПК, вызван как лицо по которому проводится досудебное расследование. По этому факту было подано заявление в КДКП. Я как прокурор и как гражданин имею право обжаловать любые решения в КДКП. Во-вторых, у меня есть обязанность сообщать о преступлениях в действиях прокуроров и правоохранительных органов, о чем сообщили в ДБР… Несмотря на попытки прокуроров, судом апелляционной инстанции принято решение о том, что я имею право находится на должности и выполнять служебные обязанности. Все это время я занимаюсь расследованием актуальных уголовных дел. Результаты освещаются в СМИ. У меня есть интерес продолжать эту работу. Второй мой интерес, что я намерен довести этот процесс до конца, получить оправдательный приговор и после этого начать уголовное преследование, конечно, прокуроров, которые фальсифицировали материалы, и детективов. Я этого не скрываю и не считаю давлением на них. Я жду, когда закончится судебный процесс», – заявив Костянтин Кулик.

Суд вийшов до нарадчої кімнати. Рішення щодо клопотання прокурора суд проголосить наступного дня – 7 лютого о 9.30

Строк притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення становить 5 років. Підозру Кулику повідомили у липні 2016.

Колишньому військовому прокурору сил АТО інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.

Після передачі справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

28 червня 2017 до Дня Конституції Кулик отримав від президента Петра Порошенка орден «За заслуги» третього ступеню за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». У прокуратурі пояснили, що нагородили Кулика за його роль в конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича.

Наразі в суді у справі Кулика досліджуються письмові докази.

30 листопада  2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що не встановило ознак незаконного збагачення в діях прокурора Костянтина Кулика. Рішення НАЗК стосувалося декларацій за 2015 і 2016 рр.

У січні 2014 мати Кулика і компанії ватажка «Оплоту» Євгена Жиліна поручилися cвоїм майном за 15 млн грн кредиту для новоствореної фірми у ПАТ «Фінбанк». Пізніше фірма ліквідувалася, а гроші банку повернуті не були. На підставі підроблених документів нерухомість матері Кулика і сім’ї Жиліна була виведена з-під арешту. Чоловіка, який носив фальшиві документи до держреєстратора, засудили на 5 років. Він розповів, що за це йому давали горілку або гроші на горілку. Цивільний позов банку задоволено не було. А квартиру мати Кулика пізніше подарувала своєму синові. Її вартість оцінюється у 5 млн грн.

***

В органах прокуратури Костянтин Кулик обіймав такі посади:

1) 06.2012 р. по 04.2013 р. – старший прокурор відділу захисту інтересів держави та протидії корупції управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;

2) 04.2013 р. по 04.2013 р. – в.о. начальника відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Миколаївської області;

3) 04.2013 р. по 12.2013 р.  начальник відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Миколаївської області;

4) 12.2013 р. по 02.2014 р. прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в Київській області;

5) 02.2014 р. по 08.2014 р. – начальник відділу з розслідування особливо важливих справ управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;

6) у вересні 2014 року прийнятий на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, присвоєно військове звання «полковник юстиції» та наказом Генерального прокурора України призначено начальником слідчого відділу управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції військової прокуратури Південного регіону України;

7) у грудні 2014 року призначений начальником управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України;

8) в серпні 2015 року призначений військовим прокурором, утвореної у системі органів військових прокуратур, військової прокуратури сил антитерористичної операції.

9) з квітня 2017 – заступник начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

Так журналіст розслідувач Олександр Ружанський прокоментував заяви Кулика на судовому засіданні: "

Почитайте, як судять ахуєвшу від безкарності улюблену шістку Луценка - Костянтина Кулика.

Ця прокурорська потвора, яка за явним правовим свавіллям, кидала за грати добровольців і військовослужбовців - патріотів,

яка сфабрикувала справу проти Михайла Саакашвілі,

яка не працювавши у бізнесі жодного дня, як і його батько - теж, колишній військовий прокурор і мати - проста вчителька, на яку він просто записав фірму для своїх оборудок, володіє статками на мільйони доларів,

яка допомагала своєму ліпшому дружку, терористу, Євгену Жиліну, фінансувати його тітушек і вчиняла разом з ним шахрайські злочини,

зараз намагається у юридично-шахрайський спосіб заважати судовому процесу над нею і погрожує прокурорам САП.

Що, Костік, за юридичною казуістикою хочеш сховатися? За свої права обвинуваченого згадав, паскуда? Забув, гидота, як вчиняв повний правовий бєспрєдєл і харкав на вимоги Закону, коли розправлявся з патріотами України? Нє сци, уйобок! Тебе будуть судити виключно по закону."

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com