Enter your email address:

   
   
ЦВК надрукує понад 60 мільйонів бюлетенів

Центральна виборча комісія розмістила у системі ProZorro оголошення про "послугу з виготовлення та пакування виборчих бюлетенів".

Там зазначена кількість бюлетенів, які необхідно виготовити, та оплата за цю послугу. А також пояснення, чому з приводу надання цієї послуги виконавця обрали на основі "переговорної процедури".

60 мільйонів 359 тисяч 600 – саме стільки бюлетенів до виборів президента України 2019 року планує надрукувати Центральна виборча комісія. До слова, у Державному реєстрі виборців міститься інформація про 35 мільйонів 560 тисяч 427 виборців.

Чому саме така кількість? Річ в тому, що бюлетені на парламентські вибори, згідно із законом "Про вибори народних депутатів України" виготовляються для кожної дільниці у кількості, що на 0,5% більша за кількість виборців на відповідній виборчій дільниці. А от у законі "Про вибори Президента України" такої норми немає, і кількість необхідних бюлетенів визначає ЦВК. Чому ж бюлетенів – мало не удвічі більше, ніж виборців?

На оплату послуги друку заплановано витратити 166 мільйонів та майже 366 тисяч гривень. Це трохи менше, ніж, скажімо видатки бюджету Київської області – за один тиждень.

Таким чином середня вартість одного бюлетеня становитиме 2 гривні 75 копійок. Тож за вартість двох бюлетенів можна проїхатися у львівському трамваї, і ще залишиться 50 копійок здачі.

Центральна виборча комісія ще 22 лютого 2018 повідомляла про намір укласти договір з державним підприємством "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів". Саме це підприємство обрали через відсутність альтернативи.

Адже виборчі бюлетені є документами суворої звітності з відповідними ступенями захисту. А "Поліграфічний комбінат "Україна" – єдине підприємство, яке має матеріально-технічну базу та виробничі потужності для виготовлення таких документів.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com