Enter your email address:

   
   

Активісти висаджували на Подолі в Києві дерева і виявили в землі монети й уламки кераміки. В Інституті археології Національної академії наук України повідомили, що знайдені предмети належать до епохи Стародавнього Риму.

У Києві на Подолі активісти, висаджуючи дерева, виявили старовинні монети та уламки кераміки. Про це вони розповіли у Facebook.

«Під час висаджування другої черги дерев на майданчику перед заарештованим «Подол Град Вінтаж» ми знайшли скарб! Якісь стародавні монети. Ми зателефонували в Інститут збереження архітектурних пам’яток і, зрозуміло, викликали поліцію», – ідеться в повідомленні.

Виявлений скарб, у якому було кілька десятків монет, застібок для одягу та залишків кераміки, належить до епохи Стародавнього Риму.

Науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України В’ячеслав Баранов повідомив виданню, що справжність цих предметів не викликає сумнівів. Невідомо, як вони потрапили в київську землю, зазначив він.

«Знайдені римські монети – денарії перших століть нашої ери. Вони знаходилися на глибині 30 сантиметрів. Культурні нашарування в цьому місці починаються з глибини півтора метра», – сказав Баранов.

Той факт, що предмети, виявлені в імпровізованому саду, належать до різних епох, свідчить про те, що скарб – нещодавній, уважає Баранов.

Археолог Микита Сідько звернув увагу на залишки кераміки, за його словами, їх могло бути виявлено на території Західної України.

«Судячи з форми й орнаментації предметів, регіон їх походження – Західна Україна. У київській землі таких речей бути не може», – сказав Сідько.

Кияни обіцяли передати знайдене на зберігання до Музею історії Києва, спеціалісти якого мають визначити походження скарбу, зазначає видання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com