Enter your email address:

   
   

У Зеленського називають ці зміни "компромісними".

Упродовж ночі 22 травня будуть готові зміни до чинного закону про вибори, за якими відбудуться дочасні вибори до Верховної Ради.

Про це повідомив народний депутат України від "Блоку Петра Порошенка" Володимир Арешонков.

За його словами, змінами пропонується скасувати одномандатні округи, замість них – запровадити пропорційну систему із закритими списками. Прохідний бар'єр хочуть знизити з 5 до 3 відсотків.

"Верховній Раді буде запропоновано за це проголосувати. Це буде презентовано суспільству як нова виборча система", – зазначив Арешонков.

Голова Адміністрації президента України Андрій Богдан підтвердив, що зміни до закону про вибори передбачають пропорційну систему із закритими списками, хоча запевнив, що команда Володимира Зеленського виступає за прийняття Виборчого кодексу із відкритими списками. Богдан називає ці зміни "компромісними" та тимчасовими - лише для цьогорічних позачергових виборів до парламенту.

"Проте прийняття цього кодексу у цьому часі поки що неможливо, виходячи саме з позицій народних депутатів, не з наших… Неможливо прийняти новий закон, можна внести зміни до діючого. Зміни до діючого закону за спільною згодою голів фракцій народних депутатів та діючого президента буде стосуватися саме вилучення з тексту закону норм, які регламентують мажоритарну систему однопартійну і норму закону, яка зменшує прохідний бар’єр до 3%. Ось такий компроміс. Чи будуть голоси під цей законопроект – велике питання, але в нас є оптимізм", - сказав Богдан в ефірі телеканалу "112 Україна".

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com