Enter your email address:

   
   

У це відомство колишній директор клубу веселих і кмітливих «Вінницькі перці» Сергій Борзов потрапив ще в 2014 році. На посаду заступника керівника Державного управління справами він був призначений указом президента України Петра Порошенка.

З кінця літа 2015 року, протягом року, Сергій Борзов виконував обов'язки глави цього відомства. Як ми бачимо, гумор не був чужий і колишньому президенту України.

Чим запам’ятався колишній комік на посту президентського «завгоспа»

Зі ЗМІ відомо, що Сергій Борзов народився 1 січня 1981 року. Закінчив історичний факультет Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

У 2006-2011 - Сергій Борзов був директором команди Клубу веселих і кмітливих «Вінницькі перці».

У 2011-2012 - директором команди КВН Збірна України. Також працював у ТОВ «Телевізійне творче об'єднання Олександр Масляков і Компанія».

Тесть Сергія Борзова, теж відомий гуморист Наум Барула десять років очолював компанію Олександра Маслякова - був там генеральним директором. Після агресії на Донбасі Наум Барула покинув «АМіК» та брав участь у створенні альтернативного українського гумористичного проекту «Ліга Сміху».


Правда, Сергій Борзов недовго керував відомством - вже в 2016 році Петро Порошенко звільнив Сергія Борзова з посади тимчасово виконуючого обов'язки керівника Державного управління справами. Але з квартирою, як видно, що впало - те пропало.


Повернення до ДУС

І ось тепер веселий і кмітливий екс-керівник Державного управління справами поставлений на посаду тимчасово виконуючого обов'язки керівника Державного управління справами указом вже нового президента - Володимира Зеленського. Як ми бачимо, новий президент зберігає спадкоємність «завгоспів» в Україні.

Пустили козла в город?

Сергій Борзов, якого новий президент Зеленський доручив керувати величезними активами ДУСі, в 2016 році потрапив у скандал, пов'язаний з незаконною приватизацією службової квартири.

Майже відразу після свого призначення в якості в.о. глави ДУСі в 2015 році, Сергій Борзов безкоштовно приватизував елітну 187-метрову квартиру в Києві. Для цього квартиру незаконно, на думку слідчих, виключили з числа службових.

Спочатку в декларації за 2014 рік Сергій Борзов повідомляв, що живе тільки з дружиною і двома дітьми:
Потім в лютому 2015 року Сергій Борзов отримав від ДУСі службову квартиру і прописав там, крім дружини і дітей, ще своїх батьків. Хоча у них вже були дві квартири у Вінниці і будинок в області. Все це знайшло своє відображення в декларації Сергія Борзова за 2015 рік:Квартиру перед цим забрали у Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв. Засновником і керівною структурою у неї теж є ДУСя.

Після цього, згідно з декларацією за 2016 рік, 187-метрова квартира в Києві перетворилася зі службової в приватну. При цьому вона стала спільною власністю шістьох власників - самого Сергія Борзова, його дружини, двох дітей і батьків:Йдеться про квартиру в багатоповерхівці на бульварі Лесі Українки в Києві на Печерську. Комерційна вартість цього "подарунка" від ДУСі - $ 2-2,5 тис за квадрат. В цілому така квартира може коштувати більше 10 млн. грн.

За даним фактом у 2016 році було порушено кримінальне провадження. Його розслідувало Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

Згідно фабули справи, посадові особи ДУСі, використовуючи службове становище, прийняли незаконне розпорядження про виключення квартири Сергія Борзова з числа службових, чим завдали збитків на суму понад 10 млн. гривень. Це вказано в виписці з кримінального провадження, яку опублікував "Центр протидії корупції":


В одному з визначень суду по цьому кримінальному виробництву був показаний механізм незаконної приватизації. Виявляється, квартира була виведена з числа службових розпорядженням керівника ДУСі 26 серпня 2015 року. Нагадаємо, що в цей час Сергій Борзов вже був призначений в.о. керівника цієї установи.

Цим, на думку слідства, були порушені норми Житлового кодексу і Порядку надання службового житла. Згідно даним нормативним актам, рішення про виключення житлового приміщення зі складу службового може приймати тільки виконком районної або міської ради.

А Печерська райдержадміністрація Києва повідомила, що вона не приймала рішення про виведення зі складу службового житла квартири, яку згодом приватизував Сергій Борзов.Ще в одному з судових документів повідомляється, що по даній квартирі була оформлена саме безкоштовна приватизація, з символічною доплатою за надлишки житлової площі:


У підсумку виходить, що, будучи заступником начальника ДУСі, Сергій Борзов отримав квартиру як службову. А після того, як в липні 2015 його призначили в.о. керівника організації, він вивів квартиру з числа службових, отримав ордер на цю квартиру, а потім оформив документи на безкоштовну приватизацію.

У НАБУ, схоже, поховали це потенційно гучну справу. У реєстрі судових рішень є всього три ухвали суду у даній справі, і всі вони були прийняті в один день - 29 серпня 2016 року. Після цього ніяких слідів розслідування в реєстрі судових рішень знайти не вдалося.

Бізнес в Криму за російськими законами

Дружина новопризначеного директора ДУСі Ірина Борзова зараз балотується в депутати по вінницькому виборчому округу №14 від партії Зеленського "Слуга народу".

У соцмережах вона виставляє спільні фотографії з Володимиром Зеленським:

Ірина Борзова - дочка відомого КВН-щика Наума Барула. Вони удвох володіють фірмою "Профіль-Н", яка зареєстрована в місті Судак в Криму. Це зазначено в декларації самого Сергія Борзова.

У російському реєстрі юридичних осіб зазначено, що фірма з тією ж назвою (ТОВ "Профіль-Н"), за тією ж адресою і з тими ж засновниками (Наум Барула та Ірина Борзова) була зареєстрована у Федеральній податковій службі РФ по Республіці Криму 10 грудня 2014 року:

 
Тобто, погодившись перереєструвати свою фірму за російськими законами, дружина і тесть нового начальника ДУСі фактично визнали російську юрисдикцію в окупованому Криму.

Згідно російським відкритим даними, зареєстрована за законами РФ фірма "Профіль-М" займається ресторанним бізнесом. Чистий прибуток фірми за 2016 рік склав 306 тис. руб., В 2017 році - більше 1,3 млн. руб.

А в українському реєстрі нерухомості за фірмою "Профіль-Н" числяться три об'єкти. Всі вони розташовані на вулиці Набережній в Судаку під номерами 37, 39 і 57. Мова йде про кафе "Прохолода" та інших об'єктах в самому центрі Судака прямо біля моря.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com