Enter your email address:

   
   

Між партіями "Європейська солідарність" (ЄС) екс-президента Петра Порошенка і "Голос" співака Святослава Вакарчука, які балотуються на дострокових виборах в Раду, виник конфлікт.

Вакарчук публічно звинуватив ЄС в передвиборній неохайності.

Ті назвали його тон неприпустимим і самі висунули звинувачення в політичній заангажованості проти кіберполіції.

Виступаючи в понеділок на ток-шоу "Свобода слова" на ICTV, Вакарчук заявив, що абоненти мобільного зв'язку у Львівській області отримують SMS з агітацією проти його політсили, і пов'язав їх розсилку з партією Порошенко.

"На нас іде справжня атака. На львівські номера приходять есемески такого змісту: "Українці розчарувалися в Вакарчуку. "Голос" не проходить у ВРУ". Повідомлення з анонімного номера. Але ось біда: з того номера прийшло запрошення на зустріч з екс-президентом у Львівській області та на концерт, організований його партією. Спалились, що називається", - розповів перший номер партії "Голос", додавши, що партія вже звернулася з цього приводу в поліцію.

Він вважає, що політсила Порошенко таким чином тільки "зрадила довіру виборців і знову вдалася до методів старої політики". "Могли змінити країну, але не зробили цього і втратили владу. І тепер біжать за нею, як за маршруткою, на яку не встигають", - додав Вакарчук. А найгірше, за його словами, те, що ЄС намагається привласнити "монополію на патріотизм і любов до України".

Як з'ясувалося, в SMS містилося посилання на нещодавнє дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). За його підрахунками, "Голос" на виборах готові підтримати лише 4% респондентів (а серед всіх учасників опитування рейтинг партії Вакарчука - трохи менше 3%), а прохідний бар'єр - 5%. Соціологія КМІС, як і будь-яка інша в передвиборні дні, широко розійшлася в пресі і соцмережах, але деякі блогери і коментатори, традиційно відображаючи позицію оточення Порошенка, робили акцент на цифрах Вакарчука. Для порівняння: в опитуванні соцгрупи "Рейтинг", опублікованому в той же час, зазначений рівень підтримки "Голоси" трохи більше 7% серед тих, хто визначився з майбутнім вибором.

В ЄС спростували звинувачення в спробах збити партію Вакарчука. "Інформація про рейтинги партії "Голос" і її непроходження до Верховної Ради виходить з двох опитувань, оприлюднених соціологічною компанією КМІС, до яких партія" Європейська солідарність "не має ніякого відношення. Вважаємо помилкою атаки на "Європейську солідарність" з боку партії "Голос" і її лідера Святослава Вакарчука в ефірі одного з телеканалів. Така тональність спілкування між демократичними і проєвропейськими силами неприпустима", - йдеться в офіційній заяві ЄС.

Правда, кіберполіція незабаром встановила замовника SMS-розсилки. Ним виявився депутат сільради у Львівській області, що агітує за ЄС. Однак в партії назвали всі його дії самодіяльністю і на кіберполіцію взагалі образилися. "У партії розберуться з цієї індивідуальної ініціативою. Але точно в чому ми переконані: розсилка SMS-повідомлень не кримінальний злочин, більш того, повідомлення не містить елементів як агітації, так і контрагітації. Ми закликаємо кіберполіцію не ганьбити своє відомство перед Україною і всім світом", - сказано в іншій заяві партії Порошенко, відносини якого з МВС так і не налагодилися після програної президентської кампанії.

Політолог Вадим Карасьов пояснює виниклу напруженість боротьбою в загальному електоральному сегменті, але не тільки. "Порошенко і Вакарчук при деяких ідеологічних розбіжностях націлилися на один західноукраїнський електорат. Головне поле битви - Львівська область як найбільш густонаселена в Галичині і особливо неформальна столиця краю Львів. А ще це мала батьківщина Вакарчука, де йому, напевно, не хочеться впасти в бруд обличчям . Але це ж справедливо і для Парубія та Княжицького (народний депутат Микола Княжицький, який балотується від ЄС по мажоритарному округу у Львові)"- коментує Карасьов.

В штабі ЄС назвали реакцію Вакарчука "образою". "Наші, звичайно, протупила з цієї SMS-розсилкою. Але вона зачепила Святослава за живе. Плюс наклалася війна рейтингів. Вакарчук не розуміє, проходить його партія в Раду чи ні, тому максимально відреагував", - стверджує джерело.

Більш того, "Голос" нібито вирішив розіграти цю карту. "Ми ж тупцюємо на одному полі. Вони розуміють, що потрібно щось робити, щоб взяти більше голосів. Але нове придумати не виходить. У них криза ідей. Ось тому ці обіцянки захищати українська мову і вітання декомунізації, тому нападки на нас", - каже джерело в штабі ЄС.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com