Enter your email address:

   
   
Закони для ЗМІ писатимуть люди Коломойського. Навіщо в "Слузі народу" обрізають комітет зі свободи слова

В "Слузі народу" планують обрізати функції Комітету Верховної Ради з питань свободи слова - перед тим як віддати його опозиції.

Про це "Страна" стало відомо з чернетки документа, який опинився в розпорядженні редакції. Його планують прийняти на першому робочому засіданні Ради, яке відбудеться в кінці серпня.

При цьому системні повноваження з регулювання діяльності ЗМІ в Україні передадуть новому комітету Ради.

"Страна" розбиралася в цьому питанні.

Як обріжуть свободу слова

За інформацією видання, Комітету з питань свободи слова залишать тільки три функції:

  •      Забезпечення свободи слова
  •      Права громадян на інформацію
  •      Захист прав і свобод працівників ЗМІ

Відзначимо, що зараз на сайті парламенту зазначено вдвічі більше - шість напрямків діяльності Комітету:

   

  •     Державна політика в сфері інформації та інформаційної безпеки
  •     Забезпечення свободи слова
  •     Права громадян на інформацію
  •     Друковані, електронні засоби масової інформації та Інтернет
  •     Висвітлення діяльності Верховної Ради України
  •     Основи здійснення рекламної діяльності.

Як бачимо, урізаний варіант Комітету перетворює його в "книгу скарг" і відсікає від прийняття стратегічних рішень про долю ЗМІ.

Більш глобальні питання тепер "спливають" в комітет з гуманітарної політики - його очолить ставленик правлячої партії, гендиректор "1 + 1" Олександр Ткаченко.

Також туди увійде ще один "Слуга народу" - політтехнолог Микита Потураєв. Який вже підтвердив, що саме його комітет буде займатися медійними законопроектами - зокрема про аудіовізуальні послуги, друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях та нагляд за пресою.

А "обрізаний" комітет зі свободи слова "Слуга народу" планує віддати опозиції, заявив Потураєв.

Цікаво, що одним із головних завдань "великого" гуманітарного комітету (де і буде насправді вирішуватися доля ЗМІ), Потураєв назвав деолігархізацію медіа, яка буде вписана в окремий закон.

При цьому його не бентежить, що очолювати комітет буде багаторічний топ-менеджер олігарха Ігоря Коломойського.

"Перетворюють комітет на декорацію"

Ініціативи "Слуги народу" "Країні" прокоментував і журналісти і правозахисники.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів:

"Існує ризик, що при розподілі повноважень комітету зі свободи слова та інформаційної політики, депутат- медійники від партії "Слуга Народу" підуть в гуманітарний та інформаційний комітет. Побоююся, що комітет з питань свободи слова буде нечисленним і, відповідно, маловпливовим, щоб ефективно захищати журналістів. Як б його не знекровили, і він не перетворився на ритуальну декорацію.

Європейці чекають від нової влади захисту свободи слова. Є ризик, що ініціативи, які стосуються медійного та інформаційного простору, прав журналістів, обговорюватимуть на паралельних майданчиках, чого бути не повинно. Повинен бути один комітет, де будуть вести дебати з питань свободи слова. Створення декількох паралельних майданчиків розпатрали увагу до проблеми.

Інформаційна політика більше стосується створення економічних умов для медіа: канали отримання інформації, медійне регулювання. Всі ці питання при розгляді на гуманітарному і інформаційному комітеті можуть входити в конфлікт з порядком комітету із захисту свободи слова. Подібні питання повинні розглядатися на єдиному майданчику.

Ну, і головне - питання формування комітетів потрібно обговорювати публічно. І треба, щоб нинішня більшість чітко сформулювало своє бачення формату роботи комітету з питань свободи слова, щоб цей комітет міг чітко захищати свої позиції в парламенті".

Василь Голованов, генпродюсер телеканалу NewsOne:

"А чи потрібен нам взагалі комітет зі свободи слова без повноважень, якщо його навіть і віддадуть опозиції, але при цьому функції з інформаційної безпеки передадуть в новий гуманітарний та інформаційний комітет, який може очолити Олександр Ткаченко. Потрібно подивитися, якими повноваженнями будуть наділені ці два окремих комітети, хоча спочатку я скептично налаштований. Не потрібно плодити зайві комітети, тим більше, що в партії "Слуга народу" виступають за скорочення кількості комітетів. Краще б провели перезапуск роботи чинного".

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com