Enter your email address:

   
   
Чому Зеленський прибрав Безсмертного з Мінська через місяць після призначення

Вчора Володимир Зеленський звільнив Романа Безсмертного з мінських переговорів, де він представляв Україну в підгрупі з політичних питань. Він дізнався про це зі ЗМІ.

Президентський указ був опублікований після обіду. Причини звільнення від роботи не пояснювались. Але вже ввечері Безсмертний виступив в ефірі телеканалу "24", де, як мінімум, озвучив своє бачення ситуації.

Як сам Безсмертний пояснює відставку

Роман Безсмертний працював в Мінській тристоронньої групі в два заходи. Перший раз - з 2015 до 2016 року. Другий - з 9 липня по 13 серпня 2019 року - Зеленський сам його призначив місяць тому.

Чому ж рішення про звільнення було прийнято настільки поспішно? Безсмертний бачить ситуацію так:

"... Мені сказали, що на зустріч [для пояснення у Зеленського] немає часу. Але причина - не секрет. Тому що я, працюючи в мінській підгрупі, говорив, що потрібно робити. Я говорив, що не можна не проводити військовий парад на день Незалежності - його потрібно проводити. Я говорив, що не потрібно дзвонити Путіну - потрібно діяти. я не розумію, чому не відповідають на фронті, коли відбуваються обстріли. Мабуть, ця позиція не до двору. На жаль, я втратив два місяці. На днях в Мінську я повинен був представити нову модель досягнення миру. Ні, я не буду зараз її озвучувати, тому що раніше мої проекти дискредитували ... У президента і Офісу є прагнення, але немає досвіду. Були моменти, коли я чесно [Зеленському] говорив: я не вірю, що це буде працювати. Але він президент, він має право призначати і звільняти", - почав Роман Безсмертний.

Він продовжив: "Я не розумів, коли Порошенко відразу дзвонив Меркель. Як і не розумію, чому зараз Зеленський відразу дзвонить Путіну. Він не розуміє, хто ця людина, що c ним не може бути союзу; що з ним пограють, як кіт з мишею".

Фактично в цьому поясненні Романа Безсмертного і криються дві можливих причини його звільнення.

"Мінська відлига"

9 серпня президент США Дональд Трамп характеризував угоду Зеленського з Путіним як таку, що майже сталася. Це стало прозорим сигналом для Києва з Вашингтона - домовлятися потрібно.

Якщо в цьому вся справа, тоді заяви Безсмертного про необхідність стріляти у відповідь на фронті, не дзвонити Путіну та інше буде явно заважати переговорам про врегулювання.

"Дістав"

Друга можлива версія відставки Романа Безсмертного - та, яку озвучив він. Це його постійні моралі новому президенту.

Безсмертний сам заявив, що докоряв Зеленського в його дзвінку Путіну, говорив, що не можна припиняти вогонь і так далі, і тому подібне.

Якщо президент справді звільнив Безсмертного через місяць після призначення, то схоже на те, що чиновники просто не спрацювалися.

На цю версію працює і звільнення без пояснення причин. Зазвичай так роблять з людьми, які "дістали" роботодавця. А якби його зняли з політичних мотивів, то спробували б обставити це інакше - поговоривши з Безсмертним і попередивши звинувачення в "зраді".


Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com