Enter your email address:

   
   

За громадянина Росії Євгена Мефедова та одесита Сергія Долженкова («Капітан Какао») внесли застави і вони вийшли з Миколаївського СІЗО.

Про це «Преступности.НЕТ» повідомила адвокат Долженкова Ольга Балашова.

За її словами, заставу внесли близько 11:00. Тепер Мефедов і Долженков отримали право вільного переміщення по всій Україні, але на першу вимогу вони повинні з'явитися в суд.

    - У них вільне переміщення, але їм заборонено спілкуватися зі свідками і потрібно прибувати в суд на вимогу ... Мій підзахисний Долженков не збирається нікуди виїжджати [за кордон], він збирається до кінця довести цю справу і довести свою невинність, - сказала Балашова.

Олексій Білий на Facebook опублікував фото Долженкова і Мефедова, які вийшли з Миколаївського СІЗО.

«Думська» повідомляє, що гроші на заставу зібрали в «Опозиційній платформі - За Життя» за безпосередньої та активної участі депутата Верховної Ради Миколи Скорика. Нагадаємо, що партію ОПЗЖ очолює кум президента Росії Віктор Медведчук.

Мефедов і Долженков провели в СІЗО п'ять років - спочатку їх судили по «справі 2 травня» в Одесі, а потім за проросійський автопробіг в Миколаєві. 16 серпня 2019 року в Миколаєві суд відмовився відпустити «Капітана Какао» на поруки нардепа, але йому і Мефедову дали можливість вийти під заставу по 153,7 тисячі гривень.

Як відомо, у 2017 році після оголошення виправдувального вироку двох фігурантів одеського «справи 2 травня» Сергія Долженкова і Євгена Мефедова відразу ж затримали за підозрою в скоєнні іншого злочину, передбаченого частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу України («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»). Їх звинувачують також за частиною 1 статті 109 КК України («Дії, вчинені з метою насильницької зміни і повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади»).

Мова про участь Євгенія Мефедова та Сергія Долженкова в автопробізі з Одеси до Миколаєва 28 березня 2014 року. У складі проросійської організації «Одеська дружина» вони під час поїздки демонстрували прапори РФ, Російської імперії, ВМС РФ, георгіївські стрічки та вигукували проросійські гасла і таким чином проводили пропаганду сепаратизму серед населення.

Відзначимо, що вихід Мефедова та Долженкова з СІЗО став можливим завдяки тому, що раніше Конституційний суд за скаргою Надії Савченко дозволив обирати підозрюваним у злочинах проти основ національної безпеки «легкі» запобіжні заходи.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com