Enter your email address:

   
   
Президент Чехії обговорив з русинами Закарпаття «визнання їх автономії в складі України»

Президент Чехії Мілош Земан на початку вересня прийняв делегацію з семи чоловік, які, за їх твердженням «представляють інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України».

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на дані «Радіо Прага» та чеські ЗМІ.

Прийом був символічно приурочений до сторіччя підписання Сен-Жерменського договору 10 вересня 1919 року. Ця міжнародна угода підтверджувалf приєднання до Чехословаччини Підкарпатської Русі - історичного регіону Закарпаття, в якому проживають русини.

За повідомленням ЗМІ, президент Чехії погодився виступити посередником між Києвом і закарпатськими русинами, які, за їхніми словами, вимагають свого офіційного визнання в якості окремого і статусу автономії для своєї території. Земан пообіцяв обговорити це питання з новим президентом України Володимиром Зеленським. Але підкреслив, що зміна системи централізації - виключно внутрішня справа України.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс, відповідаючи на питання журналістів, повідомив, що активісти, які виступають від імені русинів, «займаються не тільки своєю культурою і мовою, але і подальшою дестабілізацією нашої країни, яка на сході вже бореться з проросійськими сепаратистами і агресією з боку Росії».

«Русинське питання - це не питання національності, а політичний проект, який в значній мірі підтримує, просуває і фінансує Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні, перш за все в Закарпатті», - заявив дипломат. При цьому глава українського диппредставництва відмовився коментувати факт зустрічі з русинською делегацією президента Чехії.

Відзначається, що в складі делегації, яка прибула до Праги, був священик Дмитро Сидор, який раніше отримав умовний термін за посягання на територіальну цілісність України. ЗМІ повідомляли, що діяльність Дмитра Сидора фінансується Кремлем для дестабілізації ситуації в Закарпатті. Крім нього, на зустріч приїхали Михайла Тяско і Василь Джуган - підприємці, котрі давно проживають в Чехії і підтримують тісні контакти з президентом країни. Обидва бізнесмени входили в передвиборний штаб Мілоша Земана і супроводжували його в поїздці до Росії.

Прес-секретар президента Земана Іржі Овчачек прокоментував підсумки зустрічі: «Пане президенте підкреслив, що повністю підтримує територіальну цілісність України. Його слова - лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони припускають, - цілком і повністю внутрішня справа України. В цей процес пан президент ні в якому разі не буде втручатися».

Президент Чехії Мілош Земан відомий своїми скандальними заявами і проросійською позицією. У червні він закликав Україну та світове співтовариство змиритися з тим, що Росія окупувала Крим. Зовнішньополітичний курс Чехії, при цьому, визначається не президентом, а урядом країни.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com