Enter your email address:

   
   
Всередині "Слуги народу" почався бунт мажоритарників через імперативний мандат

Депутат-мажоритарник Верховної Ради України IX скликання від партії "Слуга народу" Олександр Дубинський розповів, що керівництво фракції намагається пропхати норму про право фракцій позбавляти своїх членів (навіть мажоритарників) мандата депутата.

Або ж норму про так званий "імератівний мандат".

Про це депутат розповів в відео, яке виклав у себе на Facebook.

У п'ятихвилинному відео Дубинський пояснює, що раніше в Раді обговорювали законопроект 1038. Якби його ухвалили в початковому вигляді, то при виході депутата списочника або мажоритарника з фракції (причому незалежно від того чи вийшов він сам, або був виключений фракцією), він би позбавлявся депутатського мандата.

У партії, за словами Дубинського, почалося бурхливе обговорення і мажоритарники вимагали прибрати норму про "імперативний мандат". Але поки йшло обговорення, ця ж норма несподівано з'явилася в іншому законопроекті - 1045-1, який повинен розглядатися сьогодні.

Як сказав Дубинський, поправку навіть не внесли до порівняльної таблиці "Було-стало", яку роздають депутатам при розгляді законопроекту. І виявили її зовсім випадково.

"Я це розглядаю як дурну спробу нишком протягнути норму, яка підірве фракцію зсередини. Але з іншого боку я вважаю це досить позитивним моментом. Нас стимулювали читати всі законопроекти".

За словами Дубинського, він не знає, хто вніс в законопроект норму, що дозволяє позбавити депутата мандата. Давид Арахамія сказав, що це не його рук справа.

Дубинський закликав керівництво фракції відмовитися від намірів проштовхнути потайки цю норму.

Його повністю підтримав ще один мажоритарник від "Слуги народу" Максим Бужанський.

"Третя за 2 дні спроба на@бать мажоритарників власної фракції. Ми не будемо голосувати за цей закон. Ми не будемо голосувати за порядок денний з ним. Немає кращого способу розвалити фракцію, ніж ось це все. Не намагайтеся", - написав Бужанський у себе в ФБ.

Відзначимо, що зараз депутат позбавляється мандата тільки якщо він сам виходить із фракції, причому ця норма не стосується мажоритарників.

Як писали ЗМІ, за списками і в одномандатних округах від "Слуги народу" в Раду пройшло чимало креатур різних груп впливу, які лише номінально підкоряються Зеленському.

Мабуть, щоб отримати контроль над такими депутатами, Банкова і намагається провести норму про імперативний мандат.

Однак вона закономірно натрапила на опір частини "слуг народу". Втім, голоси, яких бракує теоретично можуть дати інші фракції, якщо з ними зуміє домовитися Банкова.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com