Enter your email address:

   
   
Справа на 200 мільйонів. Що Коломойський обговорював із Зеленським на Банковій

В останні дні в ЗМІ широко обговорюють фото, яке зроблено в Адміністрації президента. На ньому зображений президент Володимир Зеленський, олігарх Ігор Коломойський (якому приписують великий вплив на Зе), глава Офісу президента Андрій Богдан, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, перший помічник президент Шефір, а також міністр енергетики Олексій Оржель.

Як було офіційно заявлено, на зустрічі обговорювалися "питання ведення бізнесу в Україні. Також йшлося про енергетичну сферу".

Після публікації фото з'явилося багато конспірологічних версій, що воно означає. Чому його взагалі опублікували і які питання насправді обговорювалися на зустрічі.

"Страна" через свої джерела в Офісі президента дізналася правду.

Кадрове питання "Центренерго"

Одним з ключових питань для обговорення на зустрічі було питання компанії "Центренерго".

"Страна" вже писала, що після зміни влади в країні, в "Центренерго", яке раніше було вотчиною смотрящих за енергетикою з найближчого оточення Порошенко, змінився менеджмент. Директором став Віталій Потапенко, колишній топ-менеджер Львівського збагачувального комбінату. Його пов'язують з Ігорем Коломойським.

За короткий час новий менеджмент зуміли налагодити на підприємстві вугільні схеми, і, крім того, постачають за заниженою ціною електроенергію на феросплавні заводи Коломойського. Якщо ще в минулому році підприємство було прибутковим, то зараз генерує по 200 млн збитків на місяць.

Проте 10 вересня відбулася важлива подія - Кабмін відмовився узгодити кандидатуру Потапенко на посаду голови правління держкомпанії.

Як розповіло джерело "Страни", Коломойський спробував вирішити питання через президента Володимира Зеленського і в той же день і була організована зустріч, яка і потрапила на фото.

Бесіда мала не дуже простий характер. На ній Коломойському порадили не сильно випинати свою роль в енергетиці, тому що виникає багато питань (в тому числі і від західних партнерів, і від міжнародних фінансових організацій) до того, що відбувається на "Центренерго". Саме небажанням уряду брати на себе відповідальність за поточний стан справ в цій енергокомпанії і пояснюється відмова погоджувати кандидатуру Потапенко (раніше вона була затверджена рішенням іншого органу - Фонду держмайна, яким поки керує близький до Коломойського Трубаров).

За підсумком зустрічі збереглося нестійке статус-кво. Потапенко залишається в.о. керівника енергокомпанії, але його в будь-який момент може поміняти Кабмін. "У МВФ, місія якого якраз прибула до Києва, буде особлива увага до стану справ в держкомпаніях. Цим і пояснюється підвисання питання з Потапенко. В уряді, мабуть, хочуть зрозуміти чіткіше позицію МВФ, а потім вже приймати рішення", - сказало "Страна" джерело на Банковій.

Для чого було опубліковано фото джерело точно не знає. За його словами в ходу дві версії. За однією з них - журналісти зняли візит Коломойського на Банкову, а тому у Зеленського вирішили зіграти на випередження. За другою - фото опублікували для балансу: підсумок зустрічі для Коломойського був не сильно радісний, але публікація знімка дала йому хоча б моральну сатисфакцію, показавши, що олігарх як і раніше дуже впливова людина в країні.

Шанс для Ахметова і "свідка №1 проти Порошенка"

10 вересня відбулося ще одне не дуже приємна для Коломойського подія.

У цей день Північний апеляційний Господарський суд Києва призупинив дію рішення про закриття справи про банкрутство "Центренерго".

Вона була закрита менше місяця тому - 19 серпня - господарським судом Києва за позовом Фонду держмайна. У ФДМ тоді святкували перемогу і говорили, що вердикт суду відкриває дорогу до приватизації підприємства.

У той же час, представники кредиторів "Центренерго" сказали, що, на їхню думку, спроби Фонду держмайна закрити процедуру банкрутства "Центренерго" пов'язані зовсім не з планами по приватизації. Основна мета, нібито, - уникнути контролю з боку кредиторів по операціях, які зараз приносять мільярдні збитки "Центренерго" "в інтересах конкретного олігарха".

"З моменту зміни менеджменту в" Центренерго "і переходу на поставку за прямими договорами в рамках нової моделі енергоринку вугілля закуповувалося за передоплатою і завищеною ціною у прямо афілійованих з Ігорем Коломойським компаній зі статутним капіталом всього в 1 тисячу гривень, а вироблена електроенергія за прямими договорами реалізовувалася вже також через фірми-посередники, пов'язані з олігархом, підприємствам самого Ігоря Коломойського.

Таким чином, з моменту зміни керівництва державна "Центренерго", що знаходиться в процедурі банкрутства з 2004 року, з прибуткової компанії вона продемонструвала збиток в 1,3 млрд грн. Нещодавно комітет кредиторів "Центренерго" прийняв, рішення про перехід в процедуру санації в зв'язку з явними незаконними діями нового складу керівництва "Центренерго" і прямого доведення найбільшої теплової генерації в Україні до стану неплатоспроможності", - повідомили журналістам в комітеті кредиторів підприємства.

Апеляційні скарги на рішення господарського суду Києва подали компанії "Баланс-груп" і "Транснова", які пов'язують зі "свідком №1 проти Порошенка", головою комітету кредиторів "Центренерго" Дмитром Крючковим.

У рішенні апеляційного суду зазначено: "призупинити дію рішення господарського суду міста Києва від 19.08.2019 у справі №15 / 76-б-43/624-б до розгляду апеляційних скарг ТОВ "Баланс-Груп" і ТОВ "Транснова" на вказане рішення". було визнано, що рішення господарського суду Києва порушує відразу кількох норм процесуального права.

Також в комітеті кредиторів сказали, що за фактами розкрадання і виведення на закордонні рахунки мільярдів гривень з державної "Центренерго" Антикорупційна прокуратура і СБУ вже порушили кримінальні справи.

Але головний підсумок рішення апеляційного суду в іншому. Відтепер менеджмент "Центренерго" при укладанні договорів як на закупівлю вугілля, так і на продаж електроенергії зобов'язаний погоджувати угоди з арбітражним керуючим і комітетом кредиторів (крім компаній Крючкова, в цю груп входить також ДТЕК Ріната Ахметова).

Тобто, процедура санації дозволяє Крючкову та Ахметову повністю взяти підприємство під свій контроль. А це означає, що боротьба за держактив розгорнеться з новою силою, і від нього, швидше за все, спробують відтіснити людей Коломойського.

І, не виключено, в цьому також може бути причина небажання уряду погоджувати канідатуру Потапенко.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com