Enter your email address:

   
   
 Випуск №33 7 вересня-13 вересня Підтримати ZN.ua UA / RU Шукати у за датою - у новинах за автором у статтях у фото й відео в інтерв’ю Повернення бранців Кремля додому Нова Верховна Рада 9.0 Brexit Тема дня Гриценко нагадав Зеленському про небезпеку "формули Штайнмаєра" для України

Лідер "Громадянської позиції" вважає, що Путін спробує схилити Зеленського до капітуляції на саміті "Нормандської четвірки".

Президент України Володимир Зеленський допускає помилку, коли погоджується обговорювати "формулу Штайнмаєра" і наполягає на якнайшвидшому проведенні саміту "Нормандської четвірки" за несприятливих для України умов, вважає лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Політик відреагував на заяви Зеленського про готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на зустрічі з лідерами Німеччини, Франції та Росії, а також про наміри домагатися проведення саміту у вересні.

"Питання: навіщо Зеленському зараз, за таких вкрай несприятливих для України умов, публічно заявляти про бажання провести зустріч у вересні і, до того ж, яомога швидше? Хто радить президенту робити такі заяви, мені невідомо. Вважаю це помилкою. Поки тактичною помилкою, але з можливими негативними наслідками на стратегічну перспективу", - написав Гриценко на своїй сторінці у Facebook ввечері в четвер, 12 вересня.

Лідер "Громадянської позиції" нагадав, що запропонована колишнім міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром формула передбачає виведення російських військ з ОРДЛО і передачу контролю над кордоном лише після проведення виборів на окупованій території і закріплення особливого статусу" ОРДЛО в Конституції. Що фактично означає створення на території України двох "автономних республік" зі своїми судами та силовими структурами, непідконтрольними центральній владі. А це загрожує встановленням контролю Кремля над усією Україною.

"Путін не приховує свого наміру разом із зарубіжними партнерами натиснути на Зеленського - і змусити його під час зустрічі в "нормандської форматі" підписати письмові зобов'язання, по суті, підписати капітуляцію. Адже повернення окупованих територій на таких умовах Путіна системно і довготривало руйнуватиме цілісність нашої держави, а в перспективі крок за кроком може повернути під контроль Росії всю нашу країну", - констатував Гриценко.

Політик закликав главу держави уникати путінських пасток і відстоювати виключно національні інтереси України.

"Саміт не треба прискорювати. Його треба проводити лише тоді, коли на ньому прогнозовано будуть прийняті рішення на користь майбутнього України. Інакше - це путінський капкан і він дуже небезпечний!", - підсумував лідер "Громадянської позиції".

12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає Кремль.

 

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com