Enter your email address:

   
   
Війна за спадщину Курченко. Як люди Ложкіна і Коломойського пов'язані з конфіскацією "Українського Медіа Холдингу"

Нова влада України, судячи з усього, готується до освоєння останніх активів Сергія Курченко в Україні.

Мова про "Український Медіа Холдинг", який олігарх часів Януковича купив ще в 2013 році у майбутнього глави адміністрації Порошенко Бориса Ложкіна.

Навколо цієї компанії давно йдуть судові тяжби. Влада ще в позаминулому році намагалася визнати активи Курченко в Україні злочинними і конфіскувати їх. Однак потім конфлікт вдалося погасити.

А сьогодні стало відомо про нову спробу позбавити олігарха від його медійної імперії. Печерський суд Києва передав активи УМХ Агентству з розшуку активів АРМА.

Що цікаво, в минулому році той же суд навідріз відмовився це робити. А при новій владі раптом змінив свою думку.

"Країна" розбиралася, що стоїть за новою спробою віджати у Курченко його медіахолдинг.

Суть "справи УМХ"

Медіахолдингом Курченко займалася Генеральна прокуратура. Вона вважає, що гроші на покупку цієї компанії у Бориса Ложкіна молодий олігарх роздобув незаконним шляхом.

Всього Ложкін в 2013 році отримав від Курченко 406 мільйонів доларів (що, зауважимо, набагато вище реальної ринкової вартості компанії на той момент).

З них 160 мільйонів було виплачено за рахунок кредиту державного "Укрексімбанку". Решту грошей перерахувала офшорка TriLado Enterprise Inc.

Слідство вважає, що ці кошти були здобуті злочинним шляхом. І угода по УМХ стала етапом їх відмивання.

Справа тривала ще з моменту, коли Курченко втік з України. Однак виразні рухи тіла по медіахолдингу почалися тільки в кінці 2017 року. Суд заарештував власність UMH.

Наступним етапом повинна була стати передача цих активів АРМА. Однак в січні 2018 року Печерський суд Києва відмовив Генпрокуратурі. З огляду на, що більшість активів - нематеріальні, то суд не визнав їх доказами в справі УМХ.

Крім того, як заявили в суді, прокурор не надав доказів, що вартість арештованого майна становить понад 200 розмірів прожиткового мінімуму.

З тих пір тема заглохла, хоча генпрокурор Луценко і говорив щось про спецконфіскаціі УМХ. Та й арешт майна ніхто не відміняв. Але холдинг продовжував працювати, як працював.

За інформацією "Країни" від співрозмовників з УМХ, у Порошенка не збиралися на той момент конфісковувати майно компанії. Мета була іншою - домовитися про медійну підтримку або хоча б нейтралітет напередодні президентських виборів. І, судячи з того, що Курченко продовжував володіти УМХ, питання на той момент було вирішено.

Затьмарювали цю ідилію періодичні публікації в ЗМІ, які проливали певне світло на деталі покупки UMH у Ложкіна.

Так, катарський телеканал Al Jazeera публікував схеми, за якими Курченко відмивав гроші на покупку холдингу. Але головне - вводив в них двох VIP-персон: Ложкіна і самого Порошенка, який на той момент теж володів акціями UMH (майбутній президент був навіть один час співвласником журналу "Кореспондент").

Порошенко ще в 2011 році заплатив близько 5 млн доларів за 3% акцій компанії. У момент продажу холдингу Порошенко отримав 15 млн доларів, втричі збільшивши початкові інвестиції, заявляють журналісти.

При цьому податків з цих прибутків в Україні Порошенко не заплатив, стверджував ще в 2017 році сам Сергій Курченко, назвавши президента "корупційним жиробасом".

Тобто телеканал натякав, що схема з відмивання коштів була "розписана на трьох". Al Jazeera також повідомляла, що саме після питань, адресованих редакцією в АП, Борис Ложкін раптом терміново пішов з посади з голови Національної інвестиційної ради, яку він займав з 2016 року після відходу з поста керівника адміністрації Порошенко.

Розслідування проти Порошенка і Ложкіна вийшло в 2018 році - вже після того, як влада, заарештувавши активи УМХ, залишила холдинг в спокої.

З огляду на те, що Al Jazeera вважається близькою до Джорджа Сороса, її розслідування з'явилося приблизно в той момент, коли проти екс-президента ополчилися структури мільярдера, пов'язаного з Демпартією США.

У них були свої резони: Порошенко тоді активно налагоджував стосунки з Трампом і саботував створення антикорупційних органів, які курирувалися ще "демократичними" лобі в Держдепартаменті.

Але повернемося до медіахолдингу, процес за яким знову пішов на днях.


Що вирішив Печерський суд

Після зміни влади в Україні рухи тіла по медіахолдингу активізувалися.

9 вересня Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА всі заарештовані ще в 2017 році активи UMH.

Рішення прийнято за клопотанням прокурора Костянтина Кулика, який навесні, ще в бутність Порошенко президентом, почав раптово вручати "підозри" його соратникам. У числі яких був і Борис Ложкін - колишній власник УМХ.

Кулика тоді називали "прокурором Коломойського" і запрошували на ефіри його телеканалу "1 + 1", де той полемізував з Петром Порошенко.

До теми Кулика його підозр у справі Курченко ми ще повернемося. А поки подивимося, чим буде управляти АРМА:

- 100% статутного капіталу ТОВ "Ветеко Медіа Інвест", що належать компанії Bentley Overseas Limited (Hong Kong);

- корпоративними правами ТОВ "Видавничий Дім Український Медіа Холдинг" у вигляді частки в статутному капіталі в розмірі 98,975%, що належить ТОВ "Українська Медіа Група"; частки 0,025% United Media Holding N.V. (Нідерланди); частки 0,998% Qwerty Business Inc. (BVI);

- корпоративними правами ТОВ "Українська Медіа Група" у вигляді частки в статутному капіталі в розмірі 99,9833%, що належить United Media Holding N.V. (Нідерланди), і частки 0,0167% Qwerty Business Inc. (BVI);

- корпоративними правами UMH у вигляді частки в статутному капіталі в розмірі 99,975%, що належить United Media Holding N.V., і частки 0,25%, що належить "Української Медіа Групі";

- корпоративними правами ТОВ "Корреспондент" у вигляді частки в статутному капіталі в розмірі 99,9%, що належать ТОВ "Видавничий Дім Український Медіа Холдинг", і частки 0,1% ТОВ "Сан Медіа";

- 100% статутного капіталу газети "Команда"; 100% акцій ЗАТ "КП в Україні"; 80% статутного капіталу ТОВ "Известия-Украина";

- 100% статутного капіталу ТОВ "УМХ Онлайн", ТОВ "УМХ-Мобайл", ТОВ "Діджімедіа", ТОВ "Діджитал Венчез", ТОВ "Бігмір Онлайн", ТОВ "Бігмір Інтернет", ТОВ "Сан Медіа";

- 98,17% акцій "КП Медіа"; 32,99% статутного капіталу "Київ-Прес"; 50% статутного капіталу ТРК "Киевские ведомости - телерадіоефір";

- 40% статутного капіталу телерадіокомпанії ЮТАР; 92,2978% акцій "ЛУГАНСЬКДРУК"; 92% статутного капіталу "Твоя преса";

- 100% корпоративних прав "Наш Учасник", "Твоя преса - Запоріжжя", "Запоріжжя медіа плюс", радіостанція "Зоря", ТРК "Донецьк ФМ", ТРК "Радіо 50", "Твоя преса-Маріуполь", "Радіогрупа" , ТРК "Золоті ворота", "радіо-Авто", ТРК "Пілот-Україна", ТРК "Форум", радіо "Довіра", "Кулінарний канал", "Степ2крос" і ін;

- нерухомим майном UMH (в Києві, Дніпрі), "Видавничий Дім Український Медіа Холдинг" (в Києві), "ЛУГАНСЬКДРУК" (в Стаханові, Лисичанську, Рубіжному, Антрациті, Первомайську Луганської області);

- поліграфічним устаткуванням, а також нерухомістю "Укрполіграфмедіа" (в місті Українка, Обухівського району Київської області);

- майновими правами інтелектуальної власності на знаки для товарів і послуг "Українська Медіа Група", "Український Медіа Холдинг", "КП Медіа", "Діджімедіа", "Діджитал Венчез", "Укрмедіа", "Твоя преса", "Ілоніт-ТВ "," Горпреса "," Студія Европозітів ", телерадіоорганізація" Довіра ", ТРК" Золоті ворота ", ТРК" НБМ-Радіо "та інші.

Тобто, всіма активами медіа-імперії Сергія Курченко. Правда, це лише рішення суду першої інстанції, яке буде оскаржено в апеляції.

Чому зараз?

Розворот Феміди у справі Курченко дійсно збігся з тим, що влада в країні змінилася. Втім, помітна і деяка спадкоємність цієї влади.

Наприклад в тому, що сьогодні заступником голови Офісу президента стала Юлія Ковалів. Яка в 2013 році, після продажу УМХ Сергію Курченко, стала віце-президентом його медіахолдингу.

Новина про призначення Ковалів збіглася зі звісткою про рішення суду передати активи Курченко на користь АРМА (рішення суду датується 9-м вересня, але в ЗМІ інформацію злили сьогодні).

Але ще цікавіше той факт, що Юлія - ​​до всього іншого фахівець, близький до екс-глави АП Борису Ложкіну.

У червні 2015 року Ковалів стала заступник міністра економіки у глави відомства Айварас Абромавичус. У це крісло вона перейшла відразу з наглядової ради "Українського Медіа Холдингу".

Потім в листопаді 2016 року вона перейшла на роботу глави офісу Національної інвестиційної ради при президенті. Двома місяцями раніше його очолив екс-керівник АП Борис Ложкін. За фактом Ковалів перейшла до Ложкіна на роботу.

Ковалів давно знайома з Ложкіним: вона в числі інших супроводжувала угоду з продажу УМХ Сергію Курченко. Та й все просування Юлії Ковалів по кар'єрних сходах в уряді після Майдану також пов'язували з протекцією Ложкіна.

Тепер пов'язана з Ложкіним і Курченко Ковалів працює заступником Андрія Богдана, який під час свого перебування адвокатом трудився на Ігоря Коломойського.

До слова, якщо в березні вже згаданий прокурор Кулик ще оголошував "підозру" Ложкіну у справі про продаж медіахолдингу (пізніше анульовану Юрієм Луценком), то зараз про це вже не йдеться. А підозри в зв'язку зі "справою Курченко" пред'явлені лише Валерії Гонтаревої і колишньому заступнику голови АП Олексію Філатову.

Що стосується Ігоря Коломойського, то цього олігарха пов'язували особливі відносини з Сергієм Курченко.

Його структури, зокрема, віджимають у Курченко після його втечі Одеський нафтопереробний завод.

Тому, теоретично, інтерес може бути у нього і до УМХ. Доживають свій вік друковані видання холдингу зі значно впалими тиражами його навряд чи цікавлять, а от пул радіостанцій УМХ - це цінний актив, за який варто поборотися.

У самому медіахолдингу ходять чутки, що актив збирається взяти в управління через АРМА Борис Ложкін. Правда, в оточенні Ложкіна ці чутки "Країні" не підтвердили.

Втім, в будь-якому випадку історія з УМХ ще не закінчена. Гряде апеляція. Після неї і стане зрозуміло, що означають всі ці рухи. Прагнення реально відібрати холдинг у Курченко або, за прикладом Порошенко, примусити його до лояльності та співпраці.

 

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com